|
2014. november 23. 22:11
|
frissítve: 2014. november 25. 12:04
Az alapszakaszban utoljára látogattak a Miskolci Jegesmedvék a Fradi otthonába, és pont nélkül távoztak onnan.

A mérkőzés hazai rohamokkal indult, és bizony Bálizsnak nagyon résen kellett lennie, hogy a Ferencváros ne szerezze meg a vezetést. A játékrész egészére ez volt a jellemző: a Fradi vezetett több támadást, a vendégek inkább kontráztak, de mivel mindkét kapus jól védett, gól nem esett.

A második harmad elején kiegyenlített játék folyt, majd megkezdődött a Jegesmedvék rossz sorozata, ugyanis a bírók egymás után négy emberelőnyt fújtak be a Fradi javára. Ebből a harmadikat ki is használta a hazai csapat: Kiss lőtt nem túl távolról Bálizs kapujába (1-0). A 19. percben Cohen ugrott ki egyedül, de Géczi szabálytalankodott vele szemben, és a játékvezetők nem ítélhettek mást, mint büntetőt. A sértett rávezetését azonban Marton védte.

A harmadik harmadban nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, és bár nagyon sok helyzetet dolgoztak ki, egyetlen gólt sem tudtak összehozni. Sőt, a mérkőzés végén egy tragikomikus góllal növelte előnyét a Fradi: Bálizst levitte Majoross Gergely vezetőedző, hogy emberelőnyben támadhassanak, ám a saját harmadában két miskolci játékos összeütközött, a korong Borbáshoz került, aki az üres kapuba lőtt (2-0).

A Miskolci Jegesmedvék a szezonbeli leggyengébb játékukkal szenvedtek vereséget a Fraditól úgy, hogy egy gólt sem tudtak lőni.

Eredmény:
Ferencvárosi TC - Miskolci Jegesmedvék 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Pesterzsébeti jégcsarnok 300 néző
V: Druga, Beniac, Soós, Pálkövi
Gól: Kiss, Borbás
Kiállítás: 6 perc illetve 10 perc

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Roczanov, Nagy, Szilágyi, Láda B., Cohen, Ritó, Becze, Tóth, Dansereau, Láda P., Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.
Ferencvárosi TC: Marton – Lencsés, Hardi, Dubek, Moravec, Lévai, Géczi, Németh, Pál, Galló, Tvrdek, Borbás, Guren, Farkas, Novak, Revák, Hegyi, Kiss, Cerny, Rafaj, Papp, Budai(k). Edző: Szakács Ferenc.

Majoross Gergely: - Nagyon sok helyzetet hagytunk ki, és ezzel nehéz helyzetbe hoztuk magunkat. Ma indiszponáltan álltunk bele a mérkőzésbe, és főként fejben menet közben már nem tudtunk változtatni. Ez egy iskolapéldája volt annak, ha az ember egy picit is lazább fejben, mint a legjobbja, akkor bármi megtörténhet. Hiába alakítottunk ki több száz százalékos gólhelyzetet, mivel fejben nem voltunk eléggé élesek az elejétől, ezért nem tudtuk ezeket értékesíteni. Ha ennyi helyzetből hatvan percen keresztül nem tudunk gólt lőni, akkor nyilván nem tudunk nyerni.

Szakács Ferenc: - Megint egy nagyon jó kapusteljesítménnyel győztünk, de ez elmondható mind a négy sorunkról, keményen dolgoztak, gratulálok a fiúknak. Úgy érzem, hogy végig mi uraltuk a mérkőzést, úgyhogy megérdemelten nyertünk.