Jól kezdte a találkozót a DVTK - meg is lett az eredménye (Képgalériával!)
|
2018. március 31. 20:32
|
frissítve: 2018. április 03. 06:14
Az alapszakasz utolsó fordulójában az Aluinvent DVTK a BEAC csapatát fogadta és győzte le magabiztosan 85-63 arányban. Ezzel a sikerrel az alapszakasz ötödik helyén végzett Štefan Svitek gárdája, ami azt jelenti, hogy a jövő héten a ZTE vendégeként kezdi a rájátszást.

Fontenette és Zele kosaraival jól kezdte a találkozót a DVTK. Szabó szerezte meg a BEAC első pontjait, erre Brewer egy középtávolival válaszolt (7-3). A következő percekben fokozatosan növelte előnyét a hazai csapat, főleg az amerikai légiósai kapták el a fonalat, miközben az újbudaiak közül csak Pusztai és Szabó talált be (17-8). György duplája után Aldazabal dobta be mindkét büntetőjét. A játékrész hajrájában még ez utóbbi műfajban esett két-két pont, így biztos piros-fehér előnyt mutatott az eredményjelző (21-12).

A záró negyedben bekezdtek a csapatok, nyolc pont született testvériesen hetven másodperc alatt. A piros-fehéreknél Kiss és Szabó, a budapestieknél Barnai és Angyal célzott pontosan (68-50). Barnai újabb duplája után Kiss Angelika szerzett három pontot, aztán Vukov szállt be jól a mérkőzésbe egy triplával, Suppán és Süle igyekezett faragni a fekete mezesek hátrányából (74-57). Ez csak ideiglenesen sikerült, mert Kiss illetve Vukov is jól célzott. Utóbbi játékos asszisztját Raksányi váltotta pontokra a hárompontos vonalon túlról (81-57). Ez a különbség nem nagyon változott a mérkőzés végéig, a végeredményt Brewer alakította ki (85-63).

Női kosárlabda NB I. A csoport 22. forduló

Aluinvent DVTK  - BEAC Újbuda 85-63 (21-12, 23-22, 20-12, 21-17)

Štefan Svitek: – Örülök, hogy jól kezdtük a meccset, utána azonban jött egy pici hullámvölgy. A második negyedben kaptunk könnyű gólokat, hármat-négyet. Tudtuk, a játékosok érezték a pályán, hogy ezt a meccset nem fogjuk elveszteni. A második félidőben ismét voltak nagyon jó periódusok, de hibák is.