|
2017. augusztus 04. 16:26
|
frissítve: 2017. augusztus 07. 11:12
Még az első félidőben megszerezte a vezetést a hazai pályán játszó Balmazújváros, majd a 60. percben megduplázták az előnyt. Egy órányi játék után mindhárom cserelehetőségét kihasználta Bódog Tamás, de ez sem segített, jött a harmadik gól is a 85. percben, majd a hosszabbításban is betaláltak a hazaiak. Aki nem tudott ott lenni a Balmazújváros-DVTK mérkőzés helyszínén, azokat most is várták a Szinva teraszon, ahol - szokás szerint - a hatalmas LED-kivetítőn követhették a mérkőzést.

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első félidő, némileg váratlanul szerezte meg a vezetést a hazai pályán játszó Balmaz: Arabuli ment el a bal oldalon, középre adott, amit Vajda előbb nem talált el, majd Haris Attila elé pöckölt, aki 6 méterről a rövid kapufa mellé lőtt. (1-0) A félidőben kettőt cserélt Bódog Tamás: Nikolaos Ioannidis helyett Nono Villar, Óvári Zsolt helyett pedig Ugrai Roland lépett pályára.

A diósgyőri Eperjesi Gábor (b) és balmazújvárosi Eke Uzoma a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójában játszott Balmaz Kamilla Gyógyfürdő - Diósgyőri VTK mérkőzésen a Balmazújvárosi Városi Stadionban augusztus 5-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A fordulást követően kiegyenlített maradt a játék képe, de érződött, hogy egyre több lehetőség van a hazai kontrákban. Az egyik ilyen lehetőséget aztán gólra is váltották az újonc csapat játékosai: a 60. percben Nemanja Andrić talált be Rados kapujába. (2-0)

Bódog Tamás azonnal lépett, Busai Attila helyett Oláh Bálintot küldte pályára. Ekkor már azonban a hazai csapat volt nyeregben, magabiztosabbak voltak, a piros-fehéreknek nem igazán jött össze semmi. A mérkőzés a 85. percben dőlt el végleg: Rácz Ferenc lépett ki egyedül a félpályánál, végigvezette a labdát az egész térfélen, és a tehetetlen Rados mellett a hálóba gurított. (3-0) A pontot az i-re Rácz Ferenc tette fel, aki újra egy kontra végén vállakozott lövésre a 16-os előterében, és hatalmas gólt ragasztott a kapu bal oldalába. (4-0) Kiütés lett a vége... Váratlan a vereség, főleg az ilyen nagy arányú, hiszen Bódoggal eddig csak kétszer kapott ki a csapat, ráadásul az előző fordulókat nullára hozták a diósgyőriek. A Balmazújváros eddig nyeretlen volt az élvonalban, eddig.

Fotó: Mocsári László

Mint ismert, mindössze 306 drukker tekinthette meg a vendégszektorból a Balmazújváros-DVTK labdarúgó mérkőzést. A jegyek pillanatok alatt elfogytak.

Aki nem tudott ott lenni a helyszínen, azokat a Szinva teraszon várták, ahol – szokás szerint – a hatalmas LED-kivetítőn volt követhető a mérkőzés. A helyszínen a DVTK legendás játékosai, Deák-Bárdos Mihály, birkózó Európa-bajnokunk és Hollósy András, a DVTK hangulatfelelőse újra igazi meccshangulatot teremtettek.

Volt dekázó verseny is, ahol értékes nyeremények (sok-sok hűsítő) keresték majd gazdájukat. – Szerettünk volna egy olyan programsorozattal kedveskedni Miskolc sportbarát közösségének, ami országosan is egyedülálló – mondta el Hollósy András, a DVTK hangulatfelelőse.

– Nagyon büszke vagyok arra, hogy a folyamatosan „házon kívül” játszó csapatunknak itthon százak, ezrek szurkolnak együtt! Nagyon bízom benne, hogy nem fogy el a lendület, s továbbviszi majd a csapatot a soron következő mérkőzéseken is – emelte ki.