|
2019. január 06. 19:20
|
frissítve: 2019. január 08. 13:40
A ZTE NKK csapatának vendégeként lépett pályára az Aluinvent DVTK a bajnokság 12. fordulójában, és szoros mérkőzésen végül 80-71 arányú vereséget szenvedett riválisától.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 12. forduló, eredmény:

ZTE NKK - Aluinvent DVTK 80-71 (21-19, 20-25, 21-17, 18-10)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok 200 néző. Játékvezető: Papp Péter, Rácz Zsolt, Hervay Tibor.
ZTE: Koizar, Maltsi, Pusztai P., Boonstra, Horti. Csere: Hegedűs-Őri, Parker, Szalay V. Vezetőedző: Gáspár Dávid.
DVTK: Medgyessy, Walker-Kimbrough, Škorić, Kiss A., Mokango. Csere: Putnina, Kányási, Szabó F., Zele, Katona. Vezetőedző: Cziczás László.

Edzői értékelés:

Cziczás László: - Hazai pályán a ZTE nagyon erős csapat, nehéz ebben a csarnokban nyerni. Úgy gondolom, az első félidőben is voltak már problémák a játékunkban, de akkor még tudtuk korrigálni ezeket. A második félidőben nagyon sokat szabálytalankodtunk, emiatt rengeteg büntetőt kaptunk, emellett könnyű kosarakat is szerzett ellenfelünk. Leginkább ebben látom az okát, hogy veszítettünk. Gratulálok a zalaegerszegi csapatnak, ma ők érdemelték meg a győzelmet.

A mérkőzésről készült tudósítást ITT olvashatja!

(A külső kép archív, forrás: dvtk.eu)