Könnyed hazai sikerrel rajtolt a magyar válogatott: 17 gól a német kapuban!
|
2018. október 24. 19:33
|
frissítve: 2018. október 26. 12:14
A Märcz Tamás irányította férfiválogatott a Világliga európai selejtezőjében (amely egyben Európa Kupa-selejtező is) 17-9-re győzte le Németországot a Szolnoki Vízilabda Arénában. Folytatás novemberben Oroszországban.

A Németországi elleni Világliga-meccsel (amely egyébként Európa Kupa-selejtező is) a válogatott is megkezdte szereplését az idényben. Az Európa-bajnokság döntetlenje, valamint a berlini Világkupa-vereség után egyértelműen jelezni akarta az együttes, a korábbiak kisiklások voltak, és nem vitás melyik a jobb csapat – nos, ennek megfelelő intenzitással állt oda a partihoz.

Fotók: Madar Dávid/MVLSZ

Az első etapban a kettős szereplése mellett mindazonáltal leginkább talán a védekezést illik kiemelni, hiszen a társaság teljesen szabályosan, kiállítások nélkül semlegesítette ellenfele próbálkozásait, labdaszerzések sorát jegyezhettük fel, illetve ha szükség volt rá, Nagy védett magabiztosan. S miután Jansik Dávid nem habozott, amikor kapás oldalon otthagyták, valamint Vámos Márton is zúdított egy „szokásosat” fórból, 3-1-gyel nyitottunk.

A jó kezdést még jobb folytatás követte, egyértelműen a mieink domináns játéka uralta a mérkőzést. A két kapott gól bőven belefért, mert elöl szebbnél szebb mozzanatok írták a forgatókönyvet: Zalánki Gergő villanása, Bátori Bence kapufára bombázott labdája után Jansik Szilárd helyzetfelismerése, Hárai csavarja, a tökéletesen megjátszott fór, amelynek végén Jansik Dávid lőtt a falból pontosan, illetve Manhercz kiharcolt, majd belőtt fórja egyaránt kiérdemelte a Szolnoki Vízilabda Aréna lelátójának vastapsát.

Térfélcsere után ugyanebben a mederben folytatódott az ütközet, ami feltétlen a magyar válogatott dicsérete, hiszen hiába próbált a túloldal mindent bevetni, nem tudott közelebb férkőzni – sőt. Csapatunk védekezése, Nagy Viktor magabiztossága alapjaiban határozta meg a történéseket, talán mondhatjuk, a harmadik menetben két gólt jegyző németek szenvedtek a szorításban. Zalánki találata, majd Bátori két remek lövése és Kovács Gergő villanása után már kilenc játékosunk jegyzett gólt, ez is mutatta, igazi csapatjátékkal haladtunk előre.

A záró negyedben Kardos Gergely jött a kapunkba, aki néhány védéssel igazolta formáját. Varga és Hárai egyaránt meglőtte a második, Bátori és a meccs legjobbjának választott Jansik Dávid a harmadik gólját, hátul kicsit lazult a figyelem, ami azt eredményt látva az abszolút érhető kategória. A végeredményt (17-9) nyolc másodperccel a vége előtt Német Toni állította be, így végül tíz játékosunk lőtt gólt! A nyárinál gyengébb német válogatott ide vagy oda, ez kiváló kezdés volt!

A magyarok további programja:

• november 13.: Oroszország-Magyarország
  • december 11.: Magyarország-Málta
  • január 29.: Németország-Magyarország
  • február 19.: Magyarország-Oroszország
  • március 12.: Málta-Magyarország

A világliga európai selejtezőjében négy négyes csoportban zajlanak a küzdelmek, minden kvartettből az első két helyezett jut az Európa Kupa április 5. és 7. között sorra kerülő nyolcas döntőjébe, innen az első három képviselheti a kontinenst - és adott esetben a rendező - a világliga Szuperdöntőjében.