|
2014. december 09. 22:18
|
frissítve: 2014. december 11. 11:39
A magyar válogatott bejutott a 12-es középdöntőbe a magyar–horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon, miután a győri csoport keddi, második fordulójában 29-23-ra legyőzte a lengyel csapatot.

Az első félidőben jól játszottak a hazaiak, fokozatosan húztak el. A védekezésük remek volt, s a támadójátékuk is csak öt percre akadozott. A 39. percben aztán már kétszámjegyű volt az előny (20-10). A folytatásban változatlanul sok hibával játszott a rivális – igaz, a biztosan vezető magyarok is leeresztettek –, így esélye sem volt felzárkózni.

Tomori Zsuzsanna (b) és a lengyel Karolina Kudlacz a magyar-horvát közös rendezésű kézilabda Európa-bajnokság A csoportjában játszott Magyarország - Lengyelország találkozón a győri Audi Arénában december 9-én. MTI Fotó: Kovács Anikó

A magyarok és a spanyolok csütörtökön már azért küzdenek majd egymás ellen, hogy ki visz magával több pontot a debreceni középdöntőbe, míg a lengyelek és az oroszok a továbbjutásért csatáznak ki-ki meccsen.