Pontosan 91 évvel ezelőtt született Dargay Attila rajzfilmrendező és képregényrajzoló, Balázs Béla-, Ifjúsági és Gyermekekért Díjas érdemes és kiváló művész.
Egész estés rajzfilmjei:
- Lúdas Matyi (1976) rendezőként
- Vuk (1981) rendezőként
- Szaffi (1984) rendezőként
- Az erdő kapitánya (1988) rendezőként
- Vili, a veréb (1989) dramaturgként
- Sárkány és papucs (1989) dialóg rendezőként
- A hetedik testvér (1995) forgatókönyvíróként és figuratervezőként
- Vacak, az erdő hőse (1997) figuratervezőként
Dargay Attila, attól kezdve, hogy 1948-ban a Képzőművészeti Főiskolán a tanulmányait befejezte, élete végéig mást sem tett, mint rajzolt, festett, tervezett, és rendezett. Pályáját díszletfestőként kezdte 1951-ben a Nemzeti Színházban, ahol később, 1951–1954 között a rajzfilmgyártásban gyakornokoskodott. 1957-ig már tervezőként dolgozott, 1957-től pedig rendező.
A könyvillusztrátorként többek között Móricz Zsigmond A török és a tehenek című verses meséjének lapozgatása közben találkozhatunk munkáival, vagy, a három nyúlról szóló Zelk Zoltán mesében, és Csukás István Sün Balázsának története során.
Képregényei többségükben a Pajtás magazinban jelentek meg, legismertebb figurája Kajla kutya. Éveken keresztül dolgozott a Dörmögő Dömötörnek is. Humorát nemcsak a szakmai elismerések, alkotásainak népszerűsége, hanem nézettségi mutatói is visszaigazolják. Történeteivel minden korosztályt meg tudott szólítani, nevettetni. 2007-ben Budapest díszpolgárává választották. Mezőnyéken született, mai nevén Nyékládháza, ahol a helyi óvodát róla nevezték el. 2009. október 20-án, 83. életévében hunyt el.
Többek között I. díjat kapott Cannes-ban és a magyar rövidfilmfesztiválon, Ezüstserleget Salernoban, játékfilmszemlén közönség- és rendezői díjat.