Megint a Balmaz – megszakadt a DVTK győzelmi sorozata
|
2017. november 04. 17:34
|
frissítve: 2017. november 06. 12:26
Az OTP Bank Liga 15. fordulójában egy peches góllal szerzett vezetést a Balmazújváros, azonban Dejan Karan fejesével még az első félidőben egyenlített a Diósgyőr. A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán, azonban a vendégek a végén értékesítették a büntetőt.

OTP Bank Liga 15. forduló, eredmény (dvtk.eu):

Diósgyőri VTK - Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-2 (1-1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 1968 néző. Játékvezető: Farkas Ádám (Lémon Oszkár, Szalai Dániel; Szabó Zsolt, Zierkelbach Péter).
DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Forgács - Vela, Kocsis, Nono, Ugrai - Szarka, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Balmazújváros: Pogacsics - Póti, Rus, Tamás L., Uzoma - Sigér, Maisuradze - Vajda, Orovecz, Zsiga - Arabuli. Vezetőedző: Horváth Ferenc.

Csere: Szarka heyett Bacsa a 46., Zsiga helyett Rácz a 60., Orovecz helyett Haris 68., Ioannidis helyett Óvári a 72., Rácz helyett Batarelo a 90. percben.
Sárga lap: Forgács a 35., Vajda a 44., Lipták a 66., Haris a 69., Óvári a 80., Tamás L. a 82., Antal a 90+4. percben.
Piros lap: Lipták a 90+3. opercben.
Gól: Tamás L. (0-1) a 20., Karan (1-1) a 32., Arabuli (1-2, 11-esből) a 90+5. percben.

Kulcspillanatok:

20. perc: Vajda 18 méterről végezhetett el szabadrúgást, az ívelést középen Karan kifelé fejelte, azonban Tamás László hátáról a hálóba pattant a labda, 0-1

32. perc: Diósgyőri szabadrúgás 32 méterről, kissé jobbról, Ugrai ívelését Dejan Karan 13 méterről a bal alsó sarokba fejelte, 1-1

90+5. perc: Vajda találta el a kpufát, majd a kipattanót követően Arabuli fejese Lipták kezéről ment a kapu mellé, 11-es. Az eset miatt Lipták megkapta második sárga lapját, és a pirosat is. Bachana Arabuli állt a labda mögé, és a jobbra vetődő Antalt becsapva a bal alsó sarokba gurított, 1-2