|
2016. október 19. 21:24
|
frissítve: 2016. október 20. 18:19
A női kosárlabda NB I. A-csoport 4. fordulójában egy végig szoros meccsen hatalmasat küzdve megnyerte az idény első rangadóját az Aluinvent DVTK a Győr ellen. Rasheed Rita 21, Robertson-Warren 17, Tina Jovanović 13 pontot (és 10 lepattanót) szerzett. Aluinvent DVTK - Győr 79-75.

Az új bajnokság első hazai mérkőzésére – ami egyúttal az első rangadó is volt – szépen összegyűlt a közönség. A minden szükséges engedély birtokában lévő Maikel López ismét a kispad előtt állva irányíthatta a csapatát.

Az első kosarat Laklóth szerezte, amire Horváth kiváló asszisztja után Jovanović válaszolt a gyűrű alól. Rasheed 2+1-es variációja után pedig már a DVTK-nál volt az előny, amit Robertson-Warren toldott meg (7-2). Újabb labdaszerzést követően Török akasztotta Rasheedot, ami két büntetőt ért - mindkettő bement - és maradt a DVTK-nál a labda (9-2). Továbbra is jól működött a DVTK védekezése, azonban Kiesel a támadóidő lejártát jelző dudaszó előtt egy pillanattal távolról elengedett labdája beesett a kosárba (9-5), majd Goree 2-1-gyel zárkózott a vendégcsapat, azonban Rasheed pontosan célzott középtávolról (11-8). A győri csapat sokat cserélt, a frissen pályára lépő Szabó dobott is két büntetőt (11-10). Kimaradt néhány diósgyőri dobás, Horváth K. viszont jól célzott távolról, máris a vendégek vezettek (11-13). Rasheed javára ismét fújhattak volna egy technikai hibát, de a játékvezetők nem látták, hogy akadályozták a diósgyőri kosarast, így csak a következő támadásban tudott egyenlíteni (13-13). Beállt Louella Tomplinson és Szécsi Orsolya, de a kosarat továbbra is Rasheed dobta, aki nem mellesleg védekezésben is jeleskedett. A másik oldalon viszont többen is pontosan céloztak, így 55 másodperccel a negyed vége előtt időt kért Maikel López  (16-21). Robertson-Warren kihasználta a hazai gyűrű előnyét, és több kosár már nem esett, a játékvezetőknek szóló füttyszó közepette ért véget a negyed (18-21). Rasheed Rita 12 pontot termelt az első negyedben, azonban rajta kívül csak Robertson-Warren és Jovanović talált be a győri gyűrűbe.

A második negyed Horváth K. triplájával indult, majd Goree szerzett pontot a gyűrű alól (18-26). Szécsi is dobott egy hármast, amire Laklóth úgyszintén távolról válaszolt (21-29). Horváth B. helyett beállt Bach Boglárka, majd Robertson-Warren közelről, majd faulttal dobott kosarat, közben Czank is szórt egy triplát, meg is jött az addig sem csöndes szurkolók hangereje, és eljött az első győri időkérés ideje is (29-29). Tomlinsonnak is megjött a kedve a távoli dobásokhoz, de Hruščáková lemásolta pontosságát, csak nem olyan messziről (32-31) (⅚, illetve 4/6 volt ekkor a triplák hatékonysági mutatója a két oldalon). Tomlinson a dudaszó pillanatában, a játékvezetők szerint utána dobott kosarat, amivel nem növelték népszerűségi indexüket, de ami nagyobb baj, a diósgyőri pontok számát sem. A pihenőről visszatérő Rasheed szerzett újabb pontokat, majd Szabó, de idén ennek már nem örülhettünk (33-35). Hruščáková két büntetőből növelte az előnyt, majd Lihtarovics használta ki helyismeretét a palánk alatt (34-39). Rasheed két dobással büntette, mert akadályozták a palánk alá befutás közben, és ez lett a félidei eredmény is (36-39). Rasheed már 16 pontnál járt, és összesen hat diósgyőri szerzett pontot, míg a másik oldalon nyolc játékos között osztódtak meg a pontok.

A nagyszünet után Robertson-Warren kezdett, Simon Zs. folytatta, majd Jovanović jött (40-41). Hruščáková tempódobás után volt eredményes, Simon Zs. pedig a DVTK védekezési hibáját használta ki, míg Szécsi Czank asszisztja után magányosan dobhatott távolról, be is esett a tripla (43-45). Robertson-Warrenen akkorát löktek, hogy elterült a padlón, de a labda beesett, sajnos a ráadás nem volt pontos, és a lepattanó után Czank hármasa is lejött a gyűrűről, míg a másik oldalon Goree volt eredményes (45-47).  Egy büntető és egy gyors támadás után ismét nyílt a két csapat között az olló (45-50). Egymást követő támadás során Goree és Robertson-Warren is a palánk alól volt eredményes, Kiesel pedig a büntetővonalról (47-54). Adamecz Lilla is lehetőséget kapott, Robertson-Warren két büntetőt értékesített (49-54). Szabó a palánk alól, Horváth B. középtávolról növelte a pontok számát, miként Lihtarovics is (51-58). Tomlinson hármasa közben ismét lefektették a földre Robertson-Warrent, aki a büntetők közül csak a másodikat értékesítette (52-58). Rasheed az elsőt dobta be, majd Tomlinson is, igaz azt akcióból, így kettőt ért (55-58). Rasheed egyenlíthetett volna, de triplája lejött, az ellentámadásban Szabó nem tévesztett, miként Robertson-Warren sem középtávolról (57-60). Simon Zs. tudott a negyedben még egy kosarat szerezni (57-62), így ötpontos hátrányból várta a végjátékot az Aluinvent DVTK.

Az utolsó 10 percet Laklóth triplája vezette be, Jovanović büntetőből faragott a hátrányból, és ugyanő ziccerezett is egyet (61-65). Öldöklő volt a küzdelem a palánk alatt, ami tetszett a közönségnek, főleg úgy, hogy Jovanović kétszer is leszedte saját labdája után a lepattanót, és harmadszorra Czank már nem hibázott (63-67). Kiváló védekezés az egyik oldalon, pontos Jovanović közeli a másikon és máris felhangzott az Aida győzelmi indulója a lelátón, a DVTK pedig az egyenlítésért támadhatott (65-67). Rasheed az első büntetőt elhibázta, a másodikat bedobta (66-67), majd Lihtarovics ellen fújtak belemenést. Újra a vezetésért támadott a DVTK, azonban labdavesztés után Goree növelte az előnyt (66-69). Ismét Jovanović vette kézbe a labdát, és 2+1-es kombinációval egyenlített. És a győri támadást is sikerült kivédekezni, Völgyi Péter jobbnak látta, ha időkéréssel rak rendet a fejekben 3:50-nel a vége előtt. Egy támadáson belül két földharcból jobban jöttek ki a vendégek, és a végén Simon Zs. ziccerezhetett (69-71). Néhány kihagyott dobással később Rasheed állhatott a büntetővonalra, és ismét csak az egyiket dobta be (70-71). A másik oldalon Simon Zs. ugyanebben a műfajban jobban teljesített (70-73). 1:57-tel a vége előtt Horváth B. triplából egyenlített, a csarnokban pedig hangrobbanás történt. Az ellentámadásban Hruščáková lökte fel Rasheedot a saját palánk alatt, így a szlovák játékos kipontozódott, Rasheed pedig két büntetőt dobhatott. Bement mind a kettő (75-73), Goree azonban egyenlített (75-75). Ismét felforrtak az indulatok, amikor Laklóth Czank lábára vetődött, és rögbis módon akadályozta, mégis csak szimpla büntetőket ítéltek a játékvezetők. 39 másodperccel a vége előtt Maikel López kért időt. Czank állt vonalra, és hidegvérrel kétszer is a gyűrűbe dobta a labdát (77-75). Óriási izgalmak után (előbb a palánk alatt Jovanović, majd az oldalvonal mellett Czank szerezte meg kis híján a labdát, de mindkétszer a vonalon túlra csorgott) kimaradt a győri dobás, és 10 másodperccel a vége előtt taktikai szabálytalanságot követtek el a vendégek Horváth B. ellen. A büntetőket talpon állva nézte a teljes csarnok. Az első bement, a második is, zengett a DI-ÓS-GYŐR, DI-ÓS-GYŐR! (79-75) A soproni hármas lejött, így az Aluinvent DVTK megnyerte idei első rangadóját.

Folytatás szombaton hazai pályán a Szekszárd ellen, jövő szerdán pedig már Kassán játszik a csapat az Európa Kupában.