|
2015. február 28. 19:44
|
frissítve: 2015. március 02. 16:49
A Belügyminisztérium idei országos judo-bajnokságát a Budapesti rendőr-főkapitányság rendezte meg nemrégiben az UTE Megyeri úti sportcsarnokában. A megyei katasztrófavédelmi igazgatóságtól több munkatárs is éremmel tért haza a nagyszabású versenyről.

A rendezvény fő célja az volt, hogy a helyi győztesek országosan is megmérkőzzenek egymással és eldöntsék az egyéni címek és csapathelyezések sorsát, emellett népszerűsítse a sportágat, valamint az egészséges életmódra való nevelést. Ennek megfelelően közel százhatvanan neveztek a versenyre, nők és férfiak különböző súlycsoportokban.

A nagyszabású rendezvényen a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság állományából többen is tatamira álltak, közülük Czeglédi László. A tűzoltó alezredes a 35 év feletti, 90 kg-os súlycsoportban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Borsos Roland tűzoltó törzsőrmester a 35 év feletti, 81 kg-os súlycsoportban szintén a harmadik helyen végzett. Gál Gábor tűzoltó főtörzsőrmester a 35 év feletti, 90 kg-os súlycsoportban az ötödik, míg Sarok György tűzoltó őrmester a 35 év alatti, 90 kg-os súlycsoportban a hetedik helyen végzett - tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság honlapján.

(külső képünk illusztráció! Minap-archív fotó: Mocsári László)