2024. június 17. Laura, Alida
Miskolci nindzsák a középdöntőben
Muntyán Bernadett
|
2017. november 26. 10:22
|
frissítve: 2017. november 28. 09:19
A Ninja Warrior egy olyan ügyességi játék, amely vírusszerűen terjed világszinten. Kőkemény kihívások, akadályokkal tűzdelt pálya, ordító közönség, alattad pedig egy vizes árok – ha csak címszavakban szeretném leírni a Ninja Warrior show műsort.

ninjak.jpg

1993. és 1999. között hetente egyszer az egész család összekuporodott a tv készülék előtt, és egy emberként drukkolt a citromsárga színben pompázó magyar csapatért a Játék határok nélkül című ügyességi vetélkedőben. A show-műsor már egy ideje véget ért, azonban itt van helyette a 21. századi akadálypálya: a Ninja Warrior.

A Ninja Warrior egy olyan ügyességi játék, amely vírusszerűen terjed világszinten. Kőkemény kihívások, akadályokkal tűzdelt pálya, ordító közönség, alattad pedig egy vizes árok – ha csak címszavakban szeretném leírni a Ninja Warrior show-műsort. A Játék határok nélkül modernkori verziója egyfajta utazó cirkusz kőkemény akadályokkal és kihívásokkal, amelyekre nagyon komolyan fel kell készülni.

És ennek az embert próbáló versenynek a középdöntőjébe jutott be két miskolci fiatal: Tircs Gergely tűzoltó, és Tompa Gábor ipari alpinista.

ninjawarrior.jpg

Azt hinné az ember, hogy aki egy ilyen megmérettetésre készül, az heti hat alkalommal az edzőteremben izzad, és megállás nélkül terheli a testét, hogy a legjobb formát hozza ki magából. Nektek azonban a munkátok miatt erre nem igazán volt időtök. Hogyan készültetek a versenyre?

Gábor: A mindennapi feladataink és a munkánk az edzőtermünk: én munkámból kifolyólag is elég sokat mászom, nagyon magas fizikai terhelésnek vagyok kitéve. Mondhatom, hogy a felkészülésem 95 százalékát a munkám tette ki. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy egyáltalán nem készültem a versenyre: egyszer-kétszer – amikor Gergővel össze tudjuk hangolni – el szoktunk menni mászni, vagy futni, de ez nagyon ritka.

Gergő: Igazából már csak a vége felé tudtunk együtt készülni. A tűzoltóságon nekünk mindig jó kondiban kell lennünk: én is járok lépcsőfutó versenyekre, különböző futóversenyekre, kerékpározok, konditermi edzés, illetve Gabival falat szoktunk mászni. De ezt nem kifejezetten a Ninja Warrior miatt, hanem ez a mozgás a mindennapjaim része.

Hol álltok jelenleg a versenyben?

Gábor: Továbbjutottunk az elődöntőn, bejutottunk a legjobb 15-be, így indulunk a középdöntőn.

Meddig tart a verseny?

Gergő: December 18-án lesz a döntő.

Hogyan kellett jelentkezni erre a versenyre és hogyan szelektáltak ki titeket, vagy erre is csak egy önéletrajzzal kellett jelentkezni? smiley

Gábor: E-mailben vagy telefonon kellett jelentkezni, erre megmondom őszintén, már nem igazán emlékszem, hiszen még a nyáron volt. Ezután volt egy pár hetes szünet, aztán pedig megkaptuk azt a bizonyos telefont, ahol elmondták, hogy Budapestre várnak minket egy castingra. Ezen a válogatáson volt egy nyolc akadályból álló pálya, amelyen pontokat lehetett szerezni és ez alapján – valamint az ezt követő elbeszélgetés alapján – válogattak be 330 embert.

ninja_gergo_3.png

Milyen egy ilyen „akadálypálya”?

Gábor: Nagyon nehéz rajta végigmenni, hatalmas a pálya, monumentális elemekkel, lélegzetelállító. Teljesen más a TV-ben nézni, mint ott lenni és végigcsinálni. Sokkal könnyebbnek tűnik otthonról a kanapéból, mint mikor ott vagy. De ahogy megszólal a sípszó, abszolút felüdülés volt, és egy játszótérnek tekintettem.

Melyik volt a legnehezebb része a pályának?

Gergő: Az egész pálya nagyon nehéz, de talán az a legnehezebb benne, hogy ez egy teljesen ismeretlen, új pálya, és le kell győzni. Erre nem lehet nagyon edzeni: sehol nincsenek ilyen termek, ahol ehhez hasonló akadályok lennének felépítve. Éppen ezért azt kell először legyőzni, hogy új terepen mozog az ember, csúszni fog-e vajon a keze, vagy sem. A pályához ugyanis hozzá se nyúlhatunk, csak körbevezetnek minket: előtte egy 15-20 perccel látjuk először a pályát. Minden egyes akadályt végigpörgetek az agyamban, miután láttam a pályát, tehát nagyjából fejben összerakom, hogy fogom tudni legyőzni.

ninja_gabor.jpg

Egy pályán mentek végig mindegyik fordulóban, vagy folyamatosan nehezedik?

Gábor: Természetesen nehezednek a pályák. A középdöntős pálya már egy komoly, hosszabb meccs lesz. Ami még nagyon nehéz benne, hogy agyban kell ott lenni: nem szabad rágörcsölni egy-egy akadályra, mert akkor tuti, hogy el fogjuk rontani. Ami segítség volt, hogy a hivatalos ninja minden alkalommal végigment a pályán, hogy bemutassa, én pedig mindig megpróbáltam erre összpontosítani, és tőle ellesni azt a technikát, amivel teljesíthető a pálya. Ha őt le tudja utánozni az ember, akkor nagy eséllyel végigmegy a pályán.

Egy győztes maradhat a végére? A magyar ninja akár kettőtök közül is kikerülhet?

Gábor: Igen így van! Egyetlen egy ninja születik majd a játék legvégén, aki hibátlanul végigcsinálja a pályát. Amennyiben ketten is végigcsinálnák, akkor a gyorsaság fog dönteni kettejük között.

Akkor a végén lehet, hogy egymással fogtok versenyezni?

Gergő: Még akár az is meglehet!

ninja_gergo_2.png

Mi a helyet a csajokkal ezen a versenyen? Vannak női versenyzők?

Gábor: Vannak női versenyzők, sőt a középdöntőben is vannak nők. Le a kalappal előttük! Nincs külön kategória, velünk együtt versenyeznek. Egyetlen egy könnyítés van nekik, hogy a legvégén a nagy fal 20 centivel kisebb.

Mikor láthatunk titeket megint a TV-ben?

Gergő: A középdöntőben láthatnak minket legközelebb a miskolciak, december 4-én este 7 órától.

nincsja_gabor.jpg

Köszönöm szépen! Nagyon drukkolunk nektek!

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat