Vegyész RC Kazincbarcika – SZESE-Győr 3-0
Miskolcon ütötte ki ellenfelét a Vegyész
|
2014. október 24. 20:35
|
frissítve: 2014. október 27. 12:30
Pénteken, a kora esti órákban játszotta soron következő bajnoki mérkőzését a Vegyész RC Kazincbarcika férfi NB I-es röplabda együttese. A barcikaiak ezúttal Miskolcon léptek pályára (saját csarnokukat most újítják fel), és az MVSC termében fogadták győri ellenfelüket.

Ahogyan arra előzetesen számítani lehetett, az erőpróba megoldása nem okozott különösebb gondot Dudás András edző legénységének. Az már a bemelegítésnél kiderült, hogy a barcikaiak lényeges magassági fölényben vannak, ráadásul Dudás András edző szinte ugyanazt a hatost szerepeltette végig, nem cserélt, mert nem akarta kockáztatni nem teljesen egészséges játékosai esetleges sérülését. Összesen egyébként 71 percre volt szüksége a Vegyész RC gárdájának, hogy bekasszírozza a győzelemért járó pontokat.

Toronyai nyitott pontot érő módon, majd Szántai hibázott, és egy jó győri sánc után Kovács Zoltán egalizálta az állást. Bokor ütését követően először vezetett két ponttal (6-4) a Vegyész, majd beindult a gépezet. A hazaiak szinte tetszés szerint érték el pontjaikat (14-7), és ekkor a győri edző időt is kért. A folytatás sem hozott fordulatot, egyoldalú volt a játék, a vendégeknek a nyitások fogadása is sok gondot okozott. A cserék sem hoztak új életet a Győr játékába, így kereken húsz perc alatt a barcikaiak kiharcolták a vezetést.

A második játszma Kovács Zoltán ügyes ejtésével kezdődött, de aztán elnézett labda, majd pedig egy rossz fogadás következtében a vendégek jutottak vezetéshez (3-5).  A Vegyész 11-nél érte be ellenfelét, de újabb három győri pontot jegyezhettünk fel. Ezt már Dudás edző sem nézte tétlenül, időt kért és igyekezett rendezni a sorokat. A próbálkozás eredménnyel járt, négy barcikai pont érkezett az eredményjelzőre. Csányi Tamás jeleskedett, ütéseivel nem nagyon tudtak mit kezdeni, de 18-nál első ízben sáncolták le, ismét egyenlő lett az állás. Bejött az első csere (Balázs), aki kettőt nyitott és mehetett is vissza a sarokba.

A harmadik játszmában sem láthattunk lényeges változást. A Vegyész játékosai láthatóan pontosan tisztában voltak az erőviszonyokkal, és éppen annyit adtak ki magukból, amennyi szükséges volt a győzelemhez. A játékba belefért két-három könnyű rontás, főleg a nyitásoknál lehetett ezt tapasztalni. A győriek nagyon lelkesen röplabdáztak, nem adták fel, még önmagukat is hergelték, de mindez csak arra volt elegendő, hogy a félgőzzel játszó Vegyész dolgát egy kicsivel megnehezítsék. Talán közelebb járunk az igazsághoz, ha azt írjuk, hogy a barcikaiak csak arra ügyeltek, hogy hozzák a kötelező győzelmet, és mindezt különösebb gond nélkül meg is valósították.

Eredmény: Vegyész RC Kazincbarcika – SZESE-Győr 3-0 (16, 22, 23). Miskolc, 100 néző. Vezette: Csizmarik, Jámbor. Vegyész RC: Dudás T. (9), Toronyai (2), Szabó M. (4), Bokor (13), Kovács Z.(14), Csányi (11). Csere: Szántai (liberó), Balázs, Gulyás. Edző: Dudás András.