A program részeként, 1,7 milliárdból újabb térfigyelő kamerák érkeznek a városba, így csaknem 1100 intelligens kamera szolgálja majd a közbiztonságot. Gyopáros Alpár kormánybiztos szerdai, miskolci sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: „Modern Miskolc épül”.
Gyopáros Alpár kiemelte: Miskolc nagyon jól áll a projektek megvalósításával, egy szép, átgondolt, kerek fejlesztési terv az, amit a város vezetése megálmodott és Magyarország kormányának támogatásával igyekszik megvalósítani. – Országos szinten is jól állunk a Modern Városok Program előrehaladásában. Most már egészen biztosan látjuk, hogy a jövő évben a kifizetésre kerülő források meghaladják majd az 1000 milliárd forintot – fogalmazott a Modern Települések Fejlesztéséért felelős kormánybiztos. Mint mondta, országos szinten 260 projekt szerepel a Modern Városok Programban, ezt követően pedig hamarosan indul a Modern Falvak Program, nagyrészt hazai forrásból. Ennek célja a kistelepülések élhetőbbé tétele, az elvándorlás megállítása.
Nagy Ákos, a miskolci nyomortelep-felszámolási programot irányító polgármesteri megbízott kiemelt feladatként kezeli a közbiztonság további javítását. Lapunknak elmondta, tájékozódni jött el a rendezvényre, a Modern Városok Program keretében érkező támogatásnak ugyanis közbiztonsági vonatkozása is van. – Miskolcon eddig is 300 kamera szolgálta az egyre javuló közbiztonságot, a közbiztonsági program részeként, amit 2010-től folytat a város. Most, mintegy 1,7 milliárd forintos támogatásból, újabb 800 térfigyelő kamera érkezik. Így tovább építhetjük a rendszert, közel 1100 kamerás térfigyelő hálózatot alakíthatunk ki, amely minden bizonnyal további, jelentős javulást eredményez majd Miskolc közbiztonságában – hangsúlyozta a polgármesteri megbízott.
Hubay György országgyűlési képviselő, a város rendészeti bizottságának volt elnöke méltatta a Modern Városok Program keretében megvalósuló fejlesztések jelentőségét, külön kiemelve a közbiztonságot. Mint mondta, a közterületi kamerarendszer bővítésének az első fázisa már elkezdődött, a rendőrség, az önkormányzati rendészet szakértői, valamint az érintett lakók segítségével, meghallgatásával kijelölték, meghatározták azokat a pontokat, ahol az új kamerákat üzembe helyezik majd.
Kiss János alpolgármester a rendezvényen elmondta, Miskolc az egyik legnagyobb nyertese a Modern Városok Programnak, melynek keretében folytatódhat a Diósgyőri vár fejlesztése és a Miskolctapolcai fürdő második üteme is megépülhet. – Talán ez volt az első olyan vidékfejlesztési programja Magyarországnak, amikor nem Budapestről diktálták le egy-egy településnek, mit kellene fejlesztenie, hanem meghallgatták a települések vezetőit, képviselőit is, mit tartanak fontosnak, mit szeretnének megvalósítani – húzta alá Kiss János. Mint az alpolgármester fogalmazott: Miskolc jövője nagyon jól egymásra talál azzal a jövővel, amit a Modern Városok Program jelent.
A Modern Városok Program miskolci fejlesztései közül kiemelkedő jelentőséggel bír az ipari park korszerűsítése: a 23,4 milliárd forintból Miskolcon megvalósuló 1000 hektáros ipari park az egyik legnagyobb egybefüggő ipari terület lesz Magyarországon – ezt már Csöbör Katalin országgyűlési képviselő hangsúlyozta. Hozzátette, az ipari park mellett az Y-híd megvalósítása is rendkívül indokolt fejlesztés, Miskolc belterületi útjait tehermentesítő, az eljutást segítő beruházás. Az "Y-híd" megvalósítására megszületett a kormányhatározat, 11,62 milliárd forintos támogatással.