|
2017. március 14. 19:58
|
frissítve: 2017. március 16. 20:49
A MOL Liga döntőjének első mérkőzésén a rendes játékidő végén mentette hosszabbításra a találkozót a vendég MAC. A hosszabbításban jött Andrew Johnston, és második góljával eldöntötte a meccset. Az egyik csapat négy győzelméig tartó párharc állása 1-0 a DVTK Jegesmedvék javára!

A korai kezdési időpont ellenére, nagyszámú közönség fogadta a MOL Liga döntőjének résztvevő csapatait kedden kora este a Miskolci Jégcsarnokban. Jól kezdtek a Jegesmedvék, azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, de Bálizs remekül védett. Kétszer próbálkozhattunk emberelőnyben, de gólt nem sikerült szerezni. A harmad végén megtört a gólcsend. Joe adott egy remek passzt Johnstonnak aki gyönyörűen lőtte ki a felső sarkot. Nem sokáig örülhettünk a vezetésnek. A szintén remekül védő Adorján védése után Vokla elé került a korong és takarásból egyenlített.

A második harmadban sem változott a játék képe. A DVTK Jegesmedvék domináltak, de sorra maradtak ki a helyzetek. Kemény összecsapást láthattak a nézők, de kiállítás sorsára egyik oldalon sem került senki. A harmad végén aztán megtört a gólcsend, amikor Pavuk robbant be a kapu elé és szerzett vezetést csapatunknak. Másfél perccel később már kettővel vezetett csapatunk. Galanisz a kapu háta mögül szemfüles módon tett kapu elé egy korongot, ami egy védő korcsolyájáról vágódott a kapuba. Sajnos a harmad végén megint szépítettek a vendégek. Nikiforov maradt üresen a hosszú oldalon, Adorján kiszolgáltatott helyzetben volt.

A harmadik harmad remekül indult számunkra. Tuominen találta meg Toulmint egy remek koronggal, kanadai légósunk kivárt, és okos gólt lőtt Bálizs lábai között. A mérkőzés java részében csapatunk akarata érvényesült, de a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A vége előtt 5 perccel kerültünk először emberhátrányba, ami megfordította a meccs menetét. Ugyan a hátrányt még kivédekeztük, de a MAC átvette az irányítást.

Fotók: Beregi László/ minap.hu

A hosszabbításban azonban, hatalmas lendülettel ment ki a csapatunk, Sakaris passzát Johnston rendkívül higgadtan a hálóba emelte, így megnyertük az első meccset.