Nagy küzdelem, vereség a szezon első rangadóján
|
2017. október 02. 20:59
|
frissítve: 2017. október 04. 20:41
Az Aluinvent DVTK női kosárlabda csapata hétfőn este játszotta első hazai mérkőzését a bajnokságban. A meccs egyben a szezon első rangadója is volt, hiszen 18.30-tól a bajnoki címvédő Sopron érkezett a Generali Arénába.

A csapatokat szép számú közönség fogadta, a találkozót a helyszínen tekintette meg Székely Norbert, a női kosárlabda válogatott nemrégiben kinevezett szövetségi kapitánya is. Štefan Svitek ezúttal a Bach, Burkholder, Szabó F., Pecková, Melnika kezdőötösnek szavazott bizalmat, a keretből csak Nagy Dóra nem álhatott a vezetőedző rendelkezésére sérülése miatt.

Idegesen kezdtek a csapatok, Jovanović centerkosarára Melnika válaszolt hasonlóval, majd Dubei tett fel egy ziccert. Burkholder szép tempókosara és hármasa után már a Diósgyőr vezetett (7-4). Ezután azonban a vendégek találtak be egymás után négyszer is, jött is a hazai időkérés (7-13). Újabb Jovanović és Milovanović dupla után Pecková törte meg a hazai kosárcsöndet, majd Bach is megszerezte első pontjait (11-17). Turner középtávolijára Pecková válaszolt, majd Jovanović 2+1-es és Milovanović triplája után már tíz pont fölé nőtt a különbség. Aldazabal bátor egyéni akciója végén ért el szép kosarat a palánk alól, és még a büntetőt is bedobta, a negyed Határ kosarával ért véget (16-26).

A második negyed büntetőkkel kezdődött, Határ egyet dobott be, Burkholder mind a kettőt, majd Kiss Angelika iratkozott fel a pontszerzők közé. Crvendakić kosarára Melnikának volt válasza, időt kértek a vendégek (22-29). A soproniakkal Melnika és Szabó révén tartotta a lépést a DVTK, de állandósult a tíz pont körüli differencia (26-35). Ez követően a zöld-sárgák domináltak és fokozatosan növelték az előnyüket. A hazai csapatban Zele szerzett szép palánkos kosarat ebben a periódusban, illetve Engelman vágott be egy triplát, illetve ért el egy pontot büntetőből, így a félidőben magabiztosan vezetett a Sopron (32-48).

Fegyverneky hármasával indult a második félidő. Milovanović két pontjára Burkholder és Melnika reagált, előbbi egy triplával. Milovanović hármasa után Szabó dobott be két büntetőt, míg Turner csak egyet, így a negyed felénél majd húszpontos volt a soproni előny (39-58). Szabó szép hárompontosa után kiosztott egy asszisztot is Zelének, időt is kértek a vendégek (44-58). Sok pontatlanság, elhibázott akciók következtek mindkét oldalon, a Diósgyőrben már csak Burkholder talált be (46-63).

A záró játékrész Pecková kosarával kezdődött, a vendégeknél Salvadores volt elemében és szerzett négy pontot. Melnika büntetőire Turner felelt egy ziccerrel (50-69). A bajnok magabiztosan őrizte előnyét, azonban Engelman tempója, Bach 2+1-es találata, majd Pecková hármasa után közelebb jött ellenfeléhez a DVTK. Burkholder középtávolija és ziccere után pedig újra a hazai drukkerek énekétől zengett a csarnok (62-71). Az amerikai hátvéd lendületben maradt és újabb triplája után nyolc pont lett a különbség, de ekkor kapcsolt a Sopron és három támadását is pontosan fejezte be (65-79).

A közönség értékelte a csapat küzdőszellemét és a lefújás pillanatában felállva tapsolták meg a diósgyőri lányokat. Szombaton Ceglédre látogat az Aluinvent DVTK, október 11-én pedig az Európa kupában a francia Carolo Basket ellen lépnek pályára a Generali Arénában.