|
2017. december 02. 09:01
|
frissítve: 2017. december 03. 12:38
Az Erste Liga alapszakaszában a Vienna Capitals vendége volt a DVTK Jegesmedvék csapata. A kezdeti nehézségek után végül négygólos előnnyel nyertük meg a találkozót, elhozva 3 pontot Bécsből.

Forrás: dvtk.eu

December 1-jén a DVTK Jegesmedvék útra keltek, hogy megmérkőzzenek a Vienna Capitals csapatával. Az ellenfél erősen kezdett, egy emberelőny végén már a második percben gólt szerzett Janisch révén. Az első játékrész ugyan gólban szegényebb, ám kiállításokban gazdagabb volt: a huszadik percig összesen 14 büntetéspercet osztottak ki a játékvezetők.

A második harmadban sikerült bemelegednie a maciknak és először Vas János villant a huszonnegyedik percben (1-1), amire 10 perccel később érkezett Maxa Felix válasza az ellenféltől (2-1). Egy kihasználatlan előny után újabb előny következett, amit sikerült is gólra váltani: Rantanen egyenlített a harminchetedik, majd Pavuk vette be ismét a bécsiek kapuját 50 másodperccel a harmad lefújása előtt (2-3).

A záró játékrészben sikerült uralni a játékot: a házigazda összeszedett 10 percnyi hátrányt, míg a mieinktől először Vas János talált be előnyből az ötvenegyedik percben (2-4), majd 5 percre rá Pavuk vette be Zimmermann kapuját (2-5). A hazaiak emberelőnyben időt kértek, és lehozták a kapust, a taktika azonban visszafelé sült el: Rantanen tette fel az i-re a pontot az ötvenhetedik percben a vendégek hatodik találatával (2-6).

Vienna Capitals - DVTK Jegesmedvék 2-6 (1-0, 1-3, 0-3).

– Nehezen kezdődött számunkra a mérkőzés, a tegnapi meccs után fáradtabbak is voltunk – fogalmazott Mikael Tisell –, nagyon hamar megkaptuk az első gólt. Szerencsére sikerült visszajönnünk a meccsbe, a második harmadban kiegyenlítettebb volt a játék, míg a harmadik harmad már teljesen a miénk volt. Örülök a győzelemnek és a három pontnak, megérdemeltük a győzelmet, külön öröm volt számomra látni hogy egy meccsen belül is mekkorát tudunk fejlődni – tette hozzá.