Ott folytatták, ahol hazai pályán abbahagyták
|
2018. április 18. 09:01
|
frissítve: 2018. április 20. 11:29
Az Aluinvent DVTK magabiztosan játékkal, 81-53 arányban győzte le a PINKK gárdáját Kozármislenyben, így a bajnokság 5. helyéért a Cegléd csapatával mérkőzhet meg. A párharc péntek este kezdődik Miskolcon.

Mint a dvtk.eu oldal hosszabb mérkőzéstudósításában is olvasható, a PINKK kezdte jobban a mérkőzést, de aztán beindult a DVTK, és egy 8-0-ás rohamot indított. A negyed közepére magára talált a hazai csapat, de a Diósgyőr a negyed végére megtartotta előnyét (10-16).

Potyogtak a pontok a második etap elején, Sánta és Nagy gólváltása után Bach volt eredményes, ezzel először nőtt a különbség tíz pont fölé (18-29). A PINKK ráérzett ugyan a hármasokra, de maradt a különbség (25-36).

A fordulás után Zsilinszki dobta az első kettest, de jött a diósgyőri henger: tizennégy pontot szórt zsinórban a DVTK. A védekezéssel ezután sem sokat törődtek a csapatok, rengeteg kosár született, de szerencsére főként a diósgyőri lányok céloztak jól, és Peckova középtávolijával huszonhat pontos előnyt kovácsoltak a negyed végére, amivel a lényeges kérdések eldőlni látszottak (38-64).

A záró felvonásban Benke büntetőire Szabó felelt egy hármassal, és egy duplával, közte Melnika is pontos volt (40-71). A lett center gólja után Kiss is feliratkozott a pontszerzők közé, majd egy jó pécsi széria következett. Zsilinszki 2+1-essel, Cheslek középtávolival, Raus pedig triplával vétette észre magát (48-75). Gémes-Sarok büntetőivel huszonöt pont lett a különbség másfél perccel a vége előtt. Ez a kis idő is bőven hozott pontokat, a hazai csapatból Benke szerzett faultos kosarat, a büntetőt is bedobta, míg a túloldalon Zele, Vukov és Bach vettek részt a végeredmény kialakításában (53-81).

Női Kosárlabda NB I-A csoport, rájátszás az 5-8. helyért, eredmény:

PINKK-Pécsi 424 - Aluinvent DVTK 53-81 (10-16, 15-20, 13-28, 15-17)
Kozármisleny, 200 néző. Játékvezetők:
PINKK: Gémes-Sarok 17/9, Sánta 2, Benke 8/3, Ruják, Zsilinszki 9. Csere: Séra, Raus 9/9, Slaughter 6, Cheslek 2. Vezetőedző: Laczka Miklós.
DVTK: Nagy D. 8/6, Fontenette 10, Raksányi 4, Peckova 10/3, Melnika 12. Csere: Brewer 11, Szabó F. 7/3, Bach 4, Zele 11, Kiss A. 2, Vukov 2. Vezetőedző: Ambrus Erzsébet.

Edzői értékelés:

Ambrus Erzsébet: - Örülök, hogy ott folytattuk, ahol hazai pályán abbahagytuk, ezúttal komplettebb ellenfél ellen idegenben. Gratulálok a lányoknak, készülünk a Cegléd elleni pénteki mérkőzésre.