Pazar hangulat, hajtós meccs, de az előny az Újpestnél
|
2017. február 28. 20:56
|
frissítve: 2017. március 01. 16:29
A MOL Liga rájátszásának elődöntőjében az első találkozón kedden fogadta a DVTK Jegesmedvék az Újpest csapatát. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de a lila-fehérek hamar egyenlíteni tudtak egy emberelőnyt kihasználva – aztán az utolsó percben jött a dráma...

Az első igazán nagy helyzet az első hazai emberelőnynél alakult ki: Frolik Martint állították ki a 8. percben a vendégektől, de fórukat nem tudták gólra váltani a piros-fehérek.

A közönségre nem lehetett panasz, folyamatosan biztatták kedvenceiket, zúgott a „Miskolc, Miskolc!”, és a „Diósgyőr, Diósgyőr!” buzdítás. Minden megharcolt korongot, szép megoldást tapssal és még hangosabb buzdítással hálált meg a népkerti Jégcsarnokot szép számban megtöltő miskolci közönség, körülbelül 1000-1200-an tekintették meg a helyszínen az összecsapást.

Az első parázs pillanatokat már a 10. percben láthatták a nézők, páros kiállítás lett a vége: a lila-fehérektől Andrej Hebar, míg a hazaiaktól Gőz Balázs ment pihenőre. Majd azonnal egy újabb 2 perc az UTE-nak, így 4 a 3 ellen játszhattak 2 percig a Jegesmedvék – sajnos gólt nem sikerült ütni. Aztán egy újabb adok-kapok után végleges fegyelmi büntetéssel kiküldték a bírók Sikorcin Ladislavot és Gőz Balázst, számukra már az első harmadban véget ért a mérkőzés.

Az inkább tapogatózó, kevés helyzetet hozó első harmadban parázs pillanatokat is láthatott tehát a közönség, Gőz Balázst ritkán látni ilyen indulatosnak, mint a kiállítását megelőzően. Legalább két nagy helyzetet hozott az első 20 perc, a hazaiak veszélyeztettek inkább, de gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek. Érződött, hogy mindkét csapat nagyon jól felkészült a negyeddöntő első mérkőzésére.

Ordító Maci-helyzetekkel kezdődött aztán a második harmad, de csak nem akart átcsorogni a gólvonalon a pakk! Mindenesetre érződött, hogy nagyobb fokozatba kapcsoltak a Jegesmedvék, de figyelniük kellett a védekezésre is, mert a 3. percben az Újpest is eljutott a hazaiak kapujáig, nagyot kellett védenie Adorjánnak.

A 29. percben szinte felrobbant a Jégcsarnok: Sági Martin megszerezte a vezetést a Jegesmedvéknek! Előtte többször is veszélyeztetett az Újpest, de érvényes gólt nem sikerült szerezniük, a hazaiaknak ellenben igen, ezzel 1-0 a Maciknak. Nem sokáig tartott azonban az öröm, egy kettős emberelőnyt kihasználva a harmad 10. percében egyenlítettek a lila-fehérek, a gólszerző Hebar Andrej. (1-1)

Az utolsó harmadban a játék képe a kezdésre hasonlított, kevés helyzettel, de nagy ütközésekkel, harccal minden korongért. Az utolsó percben aztán jött a hidegzuhany. Emberelőnybe kerültek a lila-fehérek, talán picit szigorú is volt az ítélet, s mint kiderült: sorsdöntő is volt a kiállítás: Hebar Andrej talált be a miskolciak kapujába, az egyenlítésre pedig már nem volt idő. Így a negyeddöntő első mérkőzését az Újpest nyerte, 2-1-re.

MOL Liga rájátszás, elődöntő 1. mérkőzés, eredmény (dvtk.eu):

DVTK Jegesmedvék - UTE 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)

Miskolc, néző. Játékvezető: Babic, Haszonits, Kis-Király, Soós.
DVTK Jegesmedvék:  Adorján (Kiss) - Vojtkó, Gőz, Toulmin, Hajós, Miskolczi - Láda, Leppanen, Sági, Galanisz, Pavuk - Tuominen, Joe, Sakaris, Johnston, Ritó - Szopos, Laczkó, Tóth A., Albert, Popovics. Edző: Doug Bradley.
UTE: Sila (Ágoston) - Kiss, Huba, Dósa, Nemes, Tóth G. - Nagy N., Hegyi, Hebar, Benk, Ropret - Nagy R., Kovács, Csanyi, Sikorcin, Frolik - Turbucz, Virág, Pápa,

2. harmad: 28:12: Sági (Johnston, Sakaris) 1-0
2. harmad: 29:58: Hebar (Benk, Frolik) 1-1 kettős emberelőnyből
3. harmad: 59:01: Hebar (Benk, Ropret) 1-2 emberelőnyből

A négy győzelemig tartó párharc eredménye tehát 1-0 az Újpest javára. A másik párosítás végeredménye: MAC Budapest - Debrecen 6-1.

Folytatás csütörtökön, az UTE otthonában. Az este 7-kor kezdődő mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.