Rajtuk nem múlott most sem – Egy ponttal távozott Újpestről a DVTK
|
2017. augusztus 19. 20:53
|
frissítve: 2017. augusztus 22. 17:11
Újpesten vendégszerepelt a DVTK labdarúgócsapata, és bár vezetett, végül meg kellett elégedniük a döntetlennel a piros-fehéreknek. Mint ismert, a bajnokság őszi idényének mérkőzéseit a DVTK továbbra sem játszhatja hazai pályán. A városvezetés szeretne a szurkolói közösség kedvében járni, lehetővé téve, hogy minden Diósgyőr-meccsen közösen drukkolhassanak a csapatnak.

Idegenben szerzett újabb pontot a DVTK. Az OTP Bank Liga 6. fordulójában zárt kapus mérkőzést játszott a DVTK Újpesten. Az első félidőben ismét gólt termett Makrai Gábor szemfülessége, és további helyzeteket alakítottak ki a diósgyőri játékosok. A második félidőben is egy gól esett, Angelov lesről fejelt a hálóba.

Forrás: dvtk.eu/Szabó Krisztián

OTP Bank Liga 6. forduló, eredmény:

Újpest FC - DIósgyőri VTK 1-1 (0-1)

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Vad II István (Albert István, Berettyán Péter; Berke Balázs, Szabó Zsolt).
ÚFC: Pajović - Szűcs K., Bojović, Litauszki, Mohl - Pauljević, Diallo, Widecker, Zsótér - Novothny, Nagy D. Vezetőedző: Nebojša Vignjević.
DVTK: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai, Kocsis, Óvári - Makrai, Ugrai. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Csere: Nagy D. helyett Tischler az 56., Makrai helyett Szarka a 63., Novothny helyett Angelov és Pauljević helyett Simon K. az 70., Kocsis helyett Oláh B. a 78., Karan a 79., Ugrai helyett Nono a 83. percben.
Sárga lap: Novothny a 36., Nagy D. a 41., Vela a 43., Zsótér a 63., Kocsis a 74., Karan a 79., Angelov a 90+4. percben.
Piros lap: Szarka a 90. percben,
Gólszerző: Makrai (0-1) a 11., Angelov (1-1) a 80. percben.

Mint korábban beszámoltunk róla, a MIKOM Kft. közreműködésével a bajnokság őszi idényének valamennyi hátralévő összecsapását - megfelelő időjárás esetén - élőben lehet majd követni a Szinva terasz óriás LED-kivetítőjén.

Így volt ez most is, a Szinva teraszon összegyűlt Diósgyőr-szurkolók egy emberként ugrottak fel helyükről, amikor az UTE elleni derbi 11. percében Bojović és Pajović egymásra várt egy hosszan előrevágott labdával, Makrai Gábor köszönte szépen, és 25 méterről az üres kapuba rúgta a labdát. (0-1)

A kevés helyzetet hozó összecsapáson egészen a 80. percig kellett várni az újabb gólig. Simon K. jobbról középre tette a labdát lesen álló társainak, akik közül Viktor Angelov fejelt az üres kapuba. (1-1)

Az eredmény már nem változott, így egy ponttal távozott a Diósgyőr a "néma" Újpestről.