A Real Madrid nyerte a 200. El Classico-t
|
2014. október 25. 20:04
|
frissítve: 2014. október 25. 20:04
Neymar a negyedik percben vezetést szerzett a Barcelonának, de aztán beindult a Real-henger. 3-1 lett a vége.

A legnagyobb kérdés az volt a 200. el Clásico előtt, hogy a kezdéskor azonnal átesik-e a tűzkeresztségen a Barcelona uruguayi klasszisa, Luis Suárez – nos, a nyári világbajnokság egyik legnagyobb vesztese végül a kezdőcsapatban kapott helyet, így összeállt végre a Suárez, Lionel Messi, Neymar trió. És nem is akárhogyan mutatkozott be Suárez tétmérkőzésen is új csapatában, mert a 4. percben gólpasszt adott Neymarnak – igaz, ebben a találatban a békésen nézelődő Dani Carvajal, Pepe, Iker Casillas trió minimum társszerző volt. 0–1!

Felpaprikázta a kapott gól a Realt, Karim Benzema percek alatt mesterhármasig juthatott volna, de lábbal kétszer is célt tévesztett, fejese meg a lécen csattant. Nem álltak tehát a helyzet magaslatán a védelmek, Messi kétszer is ziccerbe kerülhetett, de mindkettőt védte Casillas. Érdekes volt látni, hogy Messi és Suárez a szélekről többször is megbontotta a hazai védősort, és ezúttal nem az Andrés Iniesta, Xavi kettős osztotta az utolsó passzokat; a klasszikus tiki-taka pedig az első perc után csak a 42.-ben jelentkezett újra a maga régi teljességében.

Túlélve az izzasztó perceket aztán egyenlített a Real: Marcelo beadása után a labda Gerard Piqué kezén csattant, a tizenegyest Cristiano Ronaldo értékesítette. 1–1!

Ez volt a portugál 15. gólja a Barca ellen, a katalánok bajnoki góltalansága megszakadt 756 percnél – a szünet előtt nem sokkal James Rodríguez is lehetette volna névjegyét a Clásicón, de közelről a bal alsó mellé bólintott.

Elképesztő iramban és fokozott izgalmakkal folytatódott a mérkőzés a pihenő után: a gólokban ludasok mind bemutattak egy-egy bravúrt, de a legnagyobbat Pepe, aki az 50. percben tökéletesen érkezett Toni Kroos szögletére, és védhetetlenül fejelt az ötös elől a jobb alsóba. 2–1!

Pepe csodálatos gólt szerzett.     Fotó: Reuters

Nem állt vissza az előnybe került Real, és az elmélázó barcelonaiaknak (a legnagyobb hiba talán Iniesta nevéhez fűződik) köszönhetően Isco, CR és Rodríguez közös munkával előkészített egy gólt Karim Benzemának, aki ezúttal klinikai pontossággal lőtt kapura, és gól lett jutalma: 3–1!

Visszaállt ezt követően a fehérmezes alakulat, és kontrákra aspirált, de hiába adódott terület és lehetőség a katalánok előtt, Iniesta formán kívül passzolgatott, majd le is sérült, Messi és Neymar tízpercekre eltűnt, a Xavit váltó (a veterán zseni lecserélése után azonnal beviharzott az öltözőbe) Ivan Rakitic nehezen pörgött fel, és a Suárezt váltó Pedro sem parádézott éppen. Csendesebben teltek a percek, és ez tökéletes volt a madridiak számára, a hajrára pedig egyre fáradtabban mozogtak a vendégek, míg Sergio Ramosék önkívületi állapotba kerülve minden beadást és akciót megállítottak, a középpályán pedig Luka Modricék hosszú időkre el-eldugták a labdát.

Carlo Ancelotti pályára vezényelte Asier Illaramendit, Sami Khedirát és Álvaro Arbeloát is, az utolsó perceket így könnyedén kibekkelték a blancók: hiába a korai katalán gól, a madridiak nyerték a 200. el Clásicót.

Hiába szerezte meg a vezetést a Barcelona nagyon hamar idegenben, a döntő csapást elmulasztotta bevinni, a lelkes hazaiak pedig fordítani tudtak, kihasználva a sokszor szellős vendégvédelem és a villámgyors kontrák adta lehetőségeket.