2024. július 24. Kinga, Kincső
A sikertörténet folytatódik - duális együttműködés a Miskolci Egyetem és az E.ON között
minap.hu
|
2018. november 09. 14:10
|
frissítve: 2018. november 11. 19:19
Duális együttműködési megállapodást kötött a gépészmérnöki kar az E.ON-nal – jelentették be pénteken a Miskolci Egyetemen. A villamosmérnök képzésben résztvevő fiatalok támogatásáról szóló megállapodás célja, hogy hosszú távon biztosítsa a vállalat villamosmérnök-utánpótlását, s bővítsék a szakmai gyakorlati lehetőségeket, az egyetem hallgatói számára.

duallis_kepzes_eon_me_pr_20181109_12.jpg

Torma András, a Miskolci Egyetem rektora beszédében örömét fejezte ki, hogy a Gépészmérnöki és Informatikai Karon villamosmérnöki alapképzésben tanuló és a duális képzésre kiválasztott hallgatóknak ilyen aktív kapcsolatuk lesz az energiaipar meghatározó vállalatával. Kiemelte, az egyetem a duális képzést a "vezérhajójának" tekinti. Ma már több mint kétszázötven olyan hallgatója van az intézménynek, akik a duális képzésben tanulnak. Ez azt jelenti, hogy a teljes képzési idő felét a hallgatók olyan vállalatoknál töltik, ahol később végzett mérnökként, illetve közgazdászként munkavállalókká válnak majd. A duális képzés mind a Miskolci Egyetemnek, mind a hallgatóknak és a vállatoknak előnyös.

duallis_kepzes_eon_me_pr_20181109_20.jpg

Az E.ON és a Miskolci Egyetem megállapodása hosszú távra szól, elsőként azoknak a hallgatóknak biztosít lehetőséget, akik tanulmányaikat 2019 szeptemberében kezdik meg az alapképzésben. Az E.ON és az egyetem a duális gyakorlati képzés ütemezését és tanrendjét közösen alakította ki, úgy, hogy a képzési programmal támogassák a jövő villamosmérnök-generációjának magas szintű szakmai fejlődését.

- A jövő energetikai kihívásainak úgy tudunk legjobban megfelelni, ha a legjobbakkal dolgozunk együtt. Így tudjuk biztosítani hálózataink zavartalan működését és ügyfeleink elégedettségét is. Ezért nem csak részt veszünk a gyakorlatorientált oktatásban, de hosszú távú karrierlehetőségeket is kínálunk a végzett hallgatók számára. A Miskolci Egyetemmel megvalósuló partnerség mentén reméljük, számos fiatal, friss diplomás tehetséget köszönthetünk néhány év múlva az E.ON csapatában – nyilatkozta a megállapodás kapcsán Nagy Géza, az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója.

duallis_kepzes_eon_me_pr_20181109_22.jpg

Az energiavállalat a motivációt, az elhivatottságot és a szakmai ismereteket figyelembe véve, személyes elbeszélgetés alapján választja ki azokat a tehetséges fiatalokat, akikkel a sikeres felvételi és az egyetemre történő beiratkozást követően hallgatói munkaszerződést köt, és akiket a tanterv szerinti szakterületeken foglalkoztat majd. Az energiavállalat célja a műszaki pályára készülő fiatalok magas színvonalú elméleti és gyakorlati képzése.

A fiatal villamosmérnökök a diploma megszerzését követően bekerülhetnek az E.ON gyakornoki programjába is. A kétéves speciális képzés keretében a junior villamosmérnökök teljes értékű munkavállalóként szerződnek a vállalattal, miközben egy jól felépített képzési program mentén, az alapoktól kezdve a teljes szaktudásig, egyéni fejlesztési program során válnak a vállalat megbecsült munkavállalójává.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat