2024. május 17. Paszkál
"Sikerült kicsit ellépnünk a mezőnytől" – újfent győzelmet arattak a Jegesmedvék!
|
2017. december 03. 20:44
|
frissítve: 2017. december 05. 10:47
A DVTK Jegesmedvék vendége a Ferencvárosi TC együttese volt az Erste Liga alapszakaszában. A hazaiak végig magabiztos játékkal 3-0-ra diadalmaskodtak.

A ma esti találkozó az október hónapban használt rózsaszín mezek árveréséből befolyt felajánlások átadásával kezdődött. A kiállítások nélkül lezajlott első játékrész mozgalmas játékot hozott. Már az elején sikerült átvennünk a kezdeményezést, a játék a vendég harmadban zajlott. A 7-ik percben a kapu mögül visszatett korongra sajnos nem sikerült odaérni, ám a nyolcadik percben Pleszkán rosszul jött ki a kapuból, az elcsent korongot Miskolczi remek ütemben tudta Magosi Bálintnak passzolni, aki közelről nem hibázott (1-0). A gól után még kezdeményezőbb játék következett részünkről, a vendég támadások rendre megálltak a kék vonalnál. A tizenhetedik percben Galanisz szerzett szépen korongot, ám lövése elakadt Pleszkánban. A harmad végéig a zöld-fehérek egy oldalhálóig jutottak Tendler révén, így a harmad egygólos vezetéssel ért véget.

A második játékrész is jó tempóban kezdődött. A huszonkettedik percben egy rossz csere után hátrányba kerültünk, amit sikerült kivédekezni, ahogy letelt, emberelőnyös játék következett. 30 másodperc telt el az előnyből, amikor Hietamaki durván leütközte Magosi Bálintot, amiért el is kellett hagynia a pályát a játék hátralévő részére, mi pedig kettős emberelőnyben folytathattuk. Nem kellett sokáig várni az újabb találatra, egy szép figura végén Kulmala varrta a korongot a ferencvárosi kapuba (2-0). Az ezt követő 5 a 4 elleni játék gól nélkül telt, Ám a harmincharmadik percben újra örülhettek a hazai szurkolók: egy szép Sakaris-Vas összjáték végén Pavuk Attila ütötte be a hazaiak 3-ik találatát (3-0). A harminchatodik percben Tóth Gergő kerülte meg szépen a kaput, ám lövése elakadt Pleszkánban

Az utolsó játékrészre a vendégek kapust cseréltek, Sevela lépett jégre Pleszkán helyett. A harmad első felében két hátrányt is sikerült kivédekezni, majd az ötvenedik percben 4 a 4 ellen is kipróbálhatták egymást a csapatok, de egyik fél sem tudta bevenni a másik kapuját. A harmad végére ismét előnybe kerültünk, ami szintén gól nélkül telt, itt egy ferencvárosi kontra végén láthattunk szép bravúrt Adorjántól. A játék hátralévő részében több találat nem esett, így 3-0-val zártuk a találkozót.

DVTK Jegesmedvék - Ferencvárosi TC 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)

Mikael Tisell: Nagyon jól ment ma a játék, sikerült 60 percen keresztül fókuszáltan és ugyanolyan intenzitással játszani. A védekezésünk kiváló volt, és a helyzeteink alapján eshetett volna több gól is. Nagyon örülök a mai győzelemnek, hiszen sikerült kicsit ellépnünk a mezőnytől az Erste Liga tabelláján.