Idén már tizenharmadik alkalommal rendezték meg a Szociális Munka Hetét. Gúr Péter Attila, a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermek-jóléti Intézmény igazgatója elmondta, a szociális szakembereknek megvan a képessége arra, hogy időt áldozzanak másokra. – Az e területen dolgozók megértik az embereket, mikor elakadnak életükben, és segítenek is nekik. Feladatellátásunk széleskörű, testileg és lelkileg is megterhelő, ezért most szeretnénk, ha egy kicsit kiszakadnának szakembereink a mindennapokból, és feltöltődnének ezen a héten a szervezett kulturális és sportprogramokból – mondta az igazgató.
Papp Csaba, Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának egészségügyért és szociális ügyekért felelős polgármesteri biztosa beszédében utalt a reggeli rendkívüli közgyűlés határozatára. – A képviselők megszavazták, hogy az Őszi Napsugár Otthon beleolvad a MESZEGYI-be, ami azt jelenti, hogy a nagyobb intézményen belül már nem három, hanem négy igazgatóság lesz, és egységesen döntenek majd a szociális ügyekről. Miskolc egy gondoskodó város, és ezt azok tudják a legjobban, akik itt vannak most. Ebben a városban van egy olyan nagyszerű ellátó rendszer, ami végigkíséri az embereket egész életükön: védőnői hálózat fogadja a gyermeket és édesanyját, hogy mindenben segítse őket, majd jön a háziorvosi rendszer és végül az idősügy. Utóbbinál több tekintetben is jelen vagyunk. Akikkel találkozunk, legtöbben éppen krízisben vannak, ehhez pedig óriási empátia kell, így minden csodálatom azoké, akiknek ehhez hatalmas erejük van – mondta Papp Csaba, aki elmondta, a jól szervezett és működő rendszer ellenére is sokan nem tudják, hova fordulhatnak, ha problémájuk van. (A MESZEGYI és az Őszi Napsugár Otthon egyesítéséről itt olvashat többet.)
A rendezvény kulturális programját a Jókai Mór Református Általános Iskola, a Montázs Színházi Műhely, Szabó-Tóth Kinga szociológus és Pál Feri római katolikus pap előadása adta.