Szépítettek a Jegesmedvék, hazai pályán verték a MAC-ot
|
2018. március 29. 08:51
|
frissítve: 2018. március 31. 19:21
Szerda este 8 órakor a DVTK Jegesmedvék vendége a MAC Budapest jégkorongcsapata volt az Erste Liga döntőjének negyedik mérkőzésén. Az elejétől fogva kemény és férfias összecsapás végül 4-1-es hazai győzelemmel zárult, ezzel 3-1-re szépítettünk a négy győzelemig tartó párharcban.

Erste Liga rájátszás, döntő, 4. mérkőzés, eredmény (dvtk.eu):

DVTK Jegesmedvék - MAC Budapest 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)
Miskolc, Jégcsarnok, 1925 néző. Játékvezetők: Kicses, Soós, Muzsik, Kis-Király.
DVTK Jegesmedvék: Adorján (Kiss) - Leppanen, Rusk, magosi, Galanisz, Miskolczi - Láda, Rantanen, Pavuk, Kulmala, Sakaris - Vojtkó, Joe, Vas, Hajós, Tóth A. - Köllő, Berta, Tóth G, Albert. Vezetőedző: Mikael Tisell.
MAC Budapest:  Bálizs (Arany) - Cunningham, Dudas, Klempa, Brown, Dansereau - Garát, Kovács, Terbócs, Mansson, Somogyi - Pozsgai, Bodó, Orban, Toth . Majoross, Vokla, Tóth R., Nagy K., Keresztury. Vezetőedző: Majoross Gergely.

2. harmad  28:52  Klempa  0-1
2. harmad  30:17  Kulmala (Hajós)  1-1
2. harmad  35:52  Magosi (Galanisz, Rantanen)  2-1  emberhátrányból
3. harmad  59:43  Galanisz 3-1  emberelőnyből
3. harmad  59:58  Sakaris (Pavuk)  4-1  emberelőnyből

Edzői értékelés:

Mikael Tisell: Szorosan indult a mérkőzés, az első harmadban még fej-fej mellett haladtunk. Szerencsére a második harmadban magunkra találtunk, és onnantól miénk volt a mérkőzés. Kemény és szoros összecsapás volt, ahol apróságok döntöttek, de szerencsére jó volt az emberelőnyös játékunk, a védekezésünk és a támadó harmadban mutatott munkánk is. Mostantól a szombatra koncentrálunk, szeretnénk azt a mérkőzést is megnyerni.

Nagy volt a tétje a szerda esti összecsapásnak, a DVTK csapatának nem volt lehetősége hibázni, ha folytatni akarta az Erte Liga döntőjét. Mint a klub hivatalos honlapján található bővebb mérkőzéstudósításban is olvashatjuk, Rögtön korongbedobás után egymásnak feszültek a felek, kemény, férfias csata alakult ki a jégen. Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, mindkét oldalon veszélyes és gyors támadásokkal, ám a kapuk nem forogtak veszélyben.

Nem csillapodott a játék tempója a második játékrészben sem, de egészen a 29. percig kellett várni az első gólra – azonban a vendégszurkolók örülhettek: Klempa szerzett korongot, egy szóló után lövésére nem ért oda Adorján (0-1). Nem kellett sokáig várni a válaszra: egy perc elteltével Kulmala varrta a korongot a rövid felsőbe (1-1). A 35. percben hátrányba kerültek a Jegesmedvék, ennek ellenére sikerült vezetést szerezni: Magosi kapott remek korongot Galanisztól, és bőrözte be Bálizst (2-1).

Az utolsó játékrész is hazai rohammal indult, de gól nem esett. A mérkőzés hajrájában az eddigieknél is keményebb játékot láthattunk, az 58. percben Tóth Adrián kapott remek indítást, akit Cunningham csak durva szabálytalanság árán tudott megállítani, így ismét előnybe került a hazai csapat. Majoross Gergely időt kért, és lehozta kapusát, ám taktikája nem jött be: Galanisz lőtte ki a korongot saját kapuja elől, ami meg sem állt a MAC ketrecéig (3-1). Ezt nehezen tudták feldolgozni a vendégek, először Mansson kényszerült a büntetőpadra, akit Brown követett. Bálizs visszaállt a kapujába, ám 3 az 5 ellen nem sok esélye volt: Sakaris kapott tisztán korongot, és szerezte meg a 4. hazai találatot (4-1).

Lefújásig több találat nem esett, így 3-1-re szépített a DVTK Jegesmedvék csapata a négy győzelemig tartó párharcban.