2024. május 15. Zsófia, Szonja
Tízéves a Bűnmegelőzési Szabadegyetem
Kóródi Tímea
|
2014. december 18. 15:30
|
frissítve: 2014. december 21. 17:24
Az erőszak és a konfliktusok kezelése, az iskolai és családon belüli erőszak – ezekről a témákról is hallhattak előadást az idén 10 éves Bűnmegelőzési Szabadegyetem hallgatói. Csaknem 200-an szerezték meg az oklevelet, közülük több mint 50-en szerdán át is vették a certifikációt az egyetem Felnőttképzési Regionális Központjában.

Véget ért a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság, a Miskolci Egyetem Felnőttképzési Regionális Központja, a Harmadik Kor Egyeteme Miskolc Közhasznú Alapítvány valamint a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bűnmegelőzési Alapítvány közös szervezésében az „Erőszak – bűnözés – bűnmegelőzés” címmel tartott Bűnmegelőzési Szabadegyetemi előadássorozat.

bunmegelozesi_141218_ja.jpg

Fotó: Juhász Á.

Az október 15–november 26. között lezajlott, négy részből álló kurzuson közel százan vettek részt. A vizsgatesztet eredményesen kitöltő hallgatók a részvételt igazoló szabadegyetemi certifikációt szereztek szerdán. Köztük volt Nagy Tibor is, aki 73 évesen döntött úgy, hogy újra iskolapadba ül. Mint mondta, folytatja tanulmányait, jelenleg is hallgatója az Időskorúak Akadémiájának.

A szabadegyetemet 10. éve szervezi meg a Megyei Rendőr-főkapitányság a Kormányhivatallal és Miskolc önkormányzatával közösen. Mint Kelemen Katalin, a Miskolci Egyetem Felnőttképzési Regionális Központjának igazgatója elmondta, azt szeretnék, hogy ez még sokáig így működjön.

– Úgy gondolom, hogy ezzel a Miskolci Egyetem betölti feladatát: Miskolc és a térség lakóinak olyan lehetőséget is nyújt, amit nemcsak a hallgatók, de minden itt élő lakos igénybe vehet – fogalmazott.

bunmegelozesi_141218_ja_3.jpg

A program négy előadásból állt, a témák pedig minden alkalommal a helyi problémákhoz igazodtak. Dudás Péter, a B.-A.-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályvezetője elmondta, olyan területeket kell elővenni a szabadegyetemen, ami érdekli az embereket. Ez ma Magyarországon, a megyében részben az erőszak, részben a konfliktusok kezelése, részben azok a bűncselekmények, amelyek előfordulnak közösségekben, például iskolában vagy bármely intézményben.

A bűnmegelőzés kapcsán a város alpolgármestere a közbiztonság megerősítéséről beszélt, de hangsúlyozta: ez mit sem ér, ha az emberek nem ismerik a bűnmegelőzés módjait. Kiss Gábor elmondta, nagyon fontosnak tartják, hogy az időseknek legyen egyfajta tájékozottságuk a tipikus bűnelkövetési módszerekkel, magatartásokkal kapcsolatban, hogy így ezeket jobban el lehessen kerülni.

bunmegelozesi_141218_ja_10.jpg

A tanúsítványt a hallgatóknak Kovács Béla rendőr ezredes, megyei rendőrfőkapitány-helyettes és Kelemen Katalin adta át.

A bűnmegelőzési szabadegyetem a tervek szerint tovább folytatódik.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat