Szeptember 28-án, pénteken a Kutatók Éjszakáján Ikarus 620-as nosztalgia járat közlekedik a Centrum – Egyetemváros útvonalon, illetve különjárat is indul a Joyson gyárhoz – tájékoztatta szerkesztőségünket a miskolci közlekedési vállalat.
Hozzátették: mindkettő díjmentesen vehető igénybe.
A Kutatók Éjszakáján közlekedőket több 22-es és 29-es járattal is segítik, amelyre érvényes utazási okmánnyal lehet felszállni.
Az Egyetem B/1-es épülete melletti parkolóban pedig egy CNG autóbuszt is kiállít a közlekedési vállalat, ahol az érdeklődők megismerhetik az MVK Zrt. diszpécserközpontjának működését és néhány kulisszatitkot.
Részletesen a Kutatók Éjszakája közösségi közlekedése:
A díjmentesen igénybe vehető Ikarus 620-as nosztalgia autóbusz megállóhelyei: Centrum, Egyetemváros végállomás, Olajkutató.
indulási időpontjai:
Centrumtól: 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:35, 21:20, 22:20,
Egyetemváros végállomásról: 17:05, 18:05, 19:05, 20:15, 21:00, 22:00, 23:00.
útvonala: a 22-es autóbusz útvonala.
A Centrumtól közvetlenül a Joyson gyárhoz közlekedő díjmentes különjárat megállóhelyei: Centrum (a Centrum áruházzal szemközti oldal), Joyson.
indulási időpontjai:
Centrumtól: 13:40, 14:40, 15:20, 16:00, 22:40, 23:35,
Joysontól: 14:20, 15:00, 15:40, 16:20, 23:15, 24:00.
útvonala: Centrum – Corvin utca – Görgey A. utca – Csabai kapu – Pesti út – Joyson.
17 órától az Egyetemvároson át közlekedő díjmentes különjárat megállóhelyei: Centrum (a Centrum áruházzal szemközti oldal), Egyetemváros végállomás, Olajkutató, Joyson.
indulási időpontjai:
Centrumtól: 17:00, 18:10, 19:10, 20:10, 21:30,
Egyetemváros végállomásról (a Joyson felé): 17:15, 18:25, 19:25, 20:25, 21:45,
Joysontól: 17:40, 18:40, 19:40, 21:00, 22:10,
Egyetemváros végállomásról a Centrum felé: 17:50, 18:50, 19:50, 21:10, 22:20,
útvonala: Centrum – Corvin u. – Görgey A. u. – Csabai kapu - Miskolctapolcai út – Egyetemi út – Egyetemváros végállomás – Egyetemi út – Futó u. – Pesti út – Joyson.
Rásegítő 22-es járat, amelyet érvényes utazási okmánnyal lehet igénybe venni
Egyetemváros végállomásról indul: 18:48, 19:38, 19:50, 20:05, 20:20, 20:35, 20:55, 21:15, 21:35, 21:55, 22:15, 22:35, 23:10.
Centrumtól indul: 19:15, 19:30, 19:45, 20:00, 20:15, 20:30, 20:55, 21:15, 21:35, 22:05, 22:15.
29-es járat, amely a rendezvény idején az Egyetemváros végállomás érintésével közlekedik és érvényes utazási okmánnyal lehet igénybe venni
Avas kilátó végállomásról indul: 17:22, 18:22, 19:18, 20:10, 21:12, 22:50.
Újgyőri főtérről indul: 18:12, 19:10, 20:10, 21:15, 22:45.