|
2015. február 18. 18:35
|
frissítve: 2015. február 21. 15:30
A Ligakupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén öt gólt láthatott a majd´ kétezer fős diósgyőri közönség, mégsem örülhettek maradéktalanul, hiszen a Honvéd szerzett előnyt a visszavágóra.

Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd 2-3 (1-2)

Miskolc, Diósgyőri Stadion, 1871 néző. Játékvezető: Berke Balázs (Ring György, Kelemen Attila).
DVTK: Antal - Eperjesi, Szalai V., Alves, Németh M. - Grumić, Bognár - barczi, Gosztonyi, Bacsa - Griffiths. Vezetőedző: Szivics Tomiszláv.
Honvéd: Kemenes - Baráth, Kosnić, Ignjatović, Vidović - Hidi - Ikenne-King, Godoy, Gazdag, Szabados - Prosser. Vezetőedző: Marcon Rossi.

Csere: Eperjesi helyett Okuka a 46., Szabados helyett Herjeczki a 61., Barczi helyett Marjanović a 63., Griffiths helyett Takács és Prosser helyett Ihring-Farkas a 76., Németh M. helyett Husić a 81., Gazdag helyett Tóth B. a 87., Ikenne-King helyett Constantinescu a 90+2. percben.
Sárga lap: Gosztonyi a 49., Prosser a 72. percben.
Gólszerző: Prosser (0-1) az 5., Bacsa (1-1) a 36., Ignjatović (1-2) a 45., Griffiths (2-2) az 53., Hidi (2-3) a 71. percben.

Gólok:

5. perc: Prosser kapott labdát a diósgyőriektől, 18 méterről lőtt és kipókhálózta a jobb felső sarkot, 0-1.

36. perc: Az eddig betömörülő Honvéd ellen első kontráját vezette a DVTK és rögtön egyenlített. Gosztonyi hozta fel a labdát 20 méteren keresztül, majd a védők közt középen kilépő Bacsának passzolt. A DVTK támadója először elvitte a labdát Kemenes mellett, majd a visszaérő védők között a kapuiba lőtt, 1-1

45. perc: Jobboldali szöglet után Ignjatović fejelt a kapu jobb oldalába, 1-2.

53. perc: Barczi sérülése miatt ideiglenesen emberhátrányban volt a DVTK, amikor Bognár tért ölelő indítással ugratta ki Okukát a jobb oldalon. A jobbhátvéd egyből visszafejelte, az érkező Griffiths pedig a hálóba csúsztatott, 2-2.

71. perc: Hidi lőtt 30 méterről, a labda a jobboldali kapufa és Antal keze között jutott a hálóba, 2-3.

Tomiszlav Szivics: - Jókor jött ez a pofon. Sok hibával játszottunk, vicces gólokat kaptunk: az első előtt két diósgyőri ütközött össze senkitől sem zavartatva, a másodiknál öt ember nézte, hogy emelkedik fel köztük az ellenfél, a harmadikat pedig 40 méterről kaptuk. Ez sok ahhoz, hogy egy jól szervezett Honvédot le tudjuk győzni. Az első félidőben volt egy periódus, amikor szépen játszottunk, helyzeteket alakítottunk ki, de nem rúgtuk be őket. Akkor azt gondoltam, hogy fordítani fogunk, miként a második félidő első percében is, amikor Barczi éppencsak célt tévesztett. Hasznos és tanulságos mérkőzés volt. Kilencven perc még hátra van, utána fogunk mérleget vonni.

A visszavágó február 21-én lesz 14 órától a Bozsik Stadionban.