2024. október 06. Brúnó, Renáta
Új dimenzióba lépett a Miskolci Egyetem és a Takata kapcsolata
Kujan István
|
2015. április 28. 15:05
|
frissítve: 2015. április 30. 08:35
Szakmai gyakorlati lehetőségek, duális képzések, vendégelőadások és közös rendezvények – számtalan fejezete van annak az együttműködési megállapodásnak, amit kedden írtak alá a Miskolci Egyetem és a Takata Safety Systems Hungary Kft. vezetői.
Nem

takata_egyetem_150428_vcs_02.jpg

fotó: Végh Csaba

– Ez az együttműködési megállapodás új dimenzióba helyezi a Miskolci Egyetem és a Takata kapcsolatrendszerét – emelte ki köszöntő beszédében a felsőoktatási intézmény rektora. Torma András felidézte, 2014-ben az egyetem vezetése úgy döntött, hogy a fejlesztések középpontjába a járműipart, az informatikát, valamint a környezetbarát anyagokat és technológiákat helyezi – ez irányú törekvéseik pedig egybeestek a magyar kormány és Miskolc gazdaságfejlesztési elképzeléseivel, fűzte hozzá.

– Nem véletlen tehát, hogy 2014-ben Miskolcon épült fel a Takata legmodernebb gyára, és ezzel mintegy ezer főnek biztosít itt munkahelyet – hangsúlyozta a rektor.

A Miskolci Egyetem szakemberképzési tapasztalatait, világszínvonalú kutatásfejlesztési potenciálját és laboratóriumokat biztosít a cégek számára, és több ezer mérnökhallgatót, akik szívesen állnak a Takata rendelkezésére is. A világcég pedig termelési-technológiai tapasztalatait, szakismeretét és munkakultúráját nyújtja cserébe.

– Az előnyök tehát mindkét fél számára adottak, vagyis az együttműködésünk sikerre van ítélve – hangsúlyozta Torma András.

A Takata Safety Systems Hungary Kft. részéről az ügyvezető igazgató köszöntötte a résztvevőket. Kersten Bachmann elmondta, a megállapodás aláírása egy újabb fontos lépés a cég eddigi miskolci tevékenységében. Emlékeztetett, 2013 novemberében a parlamentben jelentették be a cég miskolci letelepedését. A gyár – a terveknek megfelelően – 2014 októberében már meg is kezdte működését. Az azóta eltelt időben több mint 400-an csatlakoztak a Takata csapatához, a tervek szerint a foglalkoztatottak száma néhány héten belül 450 főre nő, 2-3 éven belül pedig mintegy ezerre.

kersten_bachmann_150428_vcs.jpg

Kersten Bachmann örömét fejezte ki, hogy valós és gyümölcsöző együttműködést tudtak kialakítani a Miskolci Egyetemmel.

– Hiszem, hogy a jövő a hallgatókon múlik, ezért szeretnénk mi is megmutatni elkötelezettségünket az ő professzionális képzésük, karrierjük, jövőjük, szaktudásuk iránt – emelte ki az ügyvezető igazgató. – Elkötelezettek vagyunk a Miskolci Egyetemmel való együttműködésben, és ezt szeretnénk még tovább erősíteni.

takata_egyetem_150428_vcs_04.jpg

Miskolc városa kiemelt figyelemmel kíséri azt, hogyan fonja még szorosabbra együttműködését a Miskolci Egyetem a gazdasági élettel. Pfliegler Péter köszöntőjében rámutatott: a Takata zöldmezős beruházása a Mercedes kecskeméti letelepedése óta a legnagyobb. Kiemelten fontos – folytatta az alpolgármester –, hogy a világcég ezer munkahelyet teremt, a munkatársaik pedig itt tudnak biztos megélhetést és tervezhető jövőt biztosítani maguk és családjuk számára.

– Fontos, hogy az évek óta itt lévő cégek hosszú távra terveznek nálunk. A Takata is hosszú távra tervez Miskolcon, ez azt jelenti, hogy reményeink szerint az ezer fő a következő években még nőhet is – mondta Pfliegler Péter.

takata_egyetem_150428_vcs_01.jpg

– „A Miskolci Egyetem gazdasági környezete szerencsés irányban változik, köszönhetően a város és az egyetem közös erőfeszítésének, hogy nemzetközi nagyvállalatok települjenek Miskolcra és környékére” – ezt már az egyetem kancellárja emelte ki. Deák Csaba hozzátette, az Orbán Viktor miniszterelnök által nemrégiben bejelentett új, miskolci ipari terület létrehozása szintén egy olyan lehetőséget biztosít, amelyet kihasználva a megkezdett munkát folytatni lehet.

– A cégek, akik ide jönnek, véleményünk szerint jól döntenek, mert az itt megtalálható kutatásfejlesztési potenciál kellő mértékben tudja növelni a cégek versenyképességét – hangsúlyozta.

A kancellár emlékeztetett: a Gépészmérnöki és Informatikai Karral már született együttműködési megállapodás, most ezt bővítik ki: a Műszaki Földtudományi, Műszaki Anyagtudományi, valamint a Gazdaságtudományi Kar is aktív szereplője lesz az együttműködésnek.

Néhány konkrét fejezetet is említett a kancellár a ma aláírt megállapodásból. Vendégelőadásokat már tartottak – nagy sikerrel – az egyetemen a Takata munkatársai. 25 főre emelkedett azon hallgatók száma, akik az említett karokról szakmai gyakorlaton vehetnek részt a gyárban, a cég ugyanakkor segít a minél inkább szakmaközeli és gyakorlatorientált diplomamunka megírásában is. Közös rendezvényeket is terveznek, még idén megrendeznék a Takata-napokat. A cég elkötelezett, hogy a beiskolázásban is aktívan részt vegyen, valamint a duális képzésben is együttműködnek.

– Úgy gondolom, hogy mintaértékű az együttműködés a cég és az egyetem között. Nagyon büszke lennék arra, ha ezt más cégek számára felmutatva, meg tudnánk tízszerezni, százszorozni az egyetem vállalati együttműködéseit – hangsúlyozta a kancellár.

takata_egyetem_150428_vcs_08.jpg

A köszöntő beszédeket követően aláírásával látta el az együttműködési megállapodást az egyetem részéről Torma András és Deák Csaba, a Takata részéről Kersten Bachmann és Mizsei Emese HR-vezető, Miskolc részéről pedig Pfliegler Péter.

 

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat