|
2018. július 24. 16:54
|
frissítve: 2018. július 26. 09:27
A Miskolc Városi Sportiskola (MVSI) úszó szakosztályának tagjai az elmúlt időszakban a győri, majd a kecskeméti korosztályos országos bajnokságon egyaránt tovább gyarapították az érmek és a döntős helyezések számát.

Esztián Petra (balról), Sajgó László és Kovács Balázs a kecskeméti gyermek korosztályos bajnokságon.

A győri delfin korcsoportos magyar bajnokságon Lupkovics Lázár az 50 és a 200 m mellúszásban is ezüstérmes lett, csakúgy, mint Tóth Milán, aki 200 m háton lett hazánk második legjobbja. Ezen kívül mindkét sportoló további két-két döntőben volt érdekelt.

A kecskeméti gyermek korosztályos országos bajnokságon Esztián Petra duplázott: a 100 és a 200 métereres mellúszásban is ezüstérmes lett. Kovács Balázs 100 és 200 m mellen, Havasi Marcell Milán 1500 és 400 m gyorson, Fazekas Ádám 200 m pillangón és 400 m vegyesen döntőzött, míg Havasi Milán korcsoportjának 200 m pillangó fináléjában volt érdekelt. Rajtuk kívül szintén remek teljesítményt nyújtott a 4x100 méteres fiú vegyesváltó, mely 28 egység között harcolta ki a rendkívül előkelő 5. pozíciót. Tapasztalatszerzés céljából további három cápa korosztályos sportoló - a magyar bajnok, címvédő Tulipán Bence, az újdonsült korosztályos bajnok Kiss Róbert Ádám, és a kétszeres egyéni cápa ezüstérmes Léport Milán Krisztián - „felversenyzett” az idősebbek között.

A nyári korosztályos országos bajnokságok összegzésénél mindenképpen hangsúlyoznám azt, hogy a kiemelt versenyzői csoportban készülő gyermekek több, mint fele egyéni érmes lett, a másik fele – egy kivételével - pedig egyéni számban döntőt úszott. – fogalmazott Sajgó László, az MVSI úszó szakosztályának vezetőedzője. - Külön öröm számomra, hogy olyan versenyzők is odaértek a legjobbakhoz, akik eddig messze álltak ettől. A csapatunk tagjai végig motiváltak voltak a szezonban. Remélem, hogy ezek a sikerek további erőt adnak az augusztusi végi folytatáshoz. Köszönettel tartozom az MVSI edzői kollektívájának és az MVSI vezetésének, valamennyi dolgozójának az elvégzett munkáért, a segítő támogatásért. Némi pihenésként, lazításként az MVSI edző kollektívája nyári tábort szervez fiataljainknak. Több, mint 40 gyermek reményeink szerint jól érzi majd magát a Tiszadob melletti kempingben. Táborunk elnevezése tartalmazza a lényeget: „Úszók szabadságon!”.

Eredmények

Delfin korosztályos ob, Győr

Fiúk, 2009-es kcs., 50 m hát: 5. Tóth Milán. 100 m hát: 5. Tóth Milán. 200 m hát: 2. Tóth Milán

Fiúk, 2008-as kcs., 50 m mell: 2. Lupkovics Lázár. 100 m mell: 4. Lupkovics Lázár. 200 m mell: 2. Lupkovics Lázár. 200 m vegyes: 7. Lupkovics Lázár

Gyermek korosztályos ob, Kecskemét

Leányok, 2006-os kcs., 100 m mell: 2. Esztián Petra. 200 m mell: 2. Esztián Petra

Fiúk, 2004-es kcs., 100 m mell: 8. Kovács Balázs. 200 m mell: 6. Kovács Balázs. 200 m pillangó: 6. Havasi Zénó

Fiúk, 2005-ös kcs., 1500 m gyors: 8. Havasi Marcell Milán. 400 m gyors: 6. Havasi Marcell Milán. 200 m pillangó: 4. Fazekas Ádám. 400 m vegyes: 5. Fazekas Ádám

4x100 m vegyes: 5. MVSI (Havasi Zénó, Kovács Balázs, Fazekas Ádám, Havasi Marcell Milán).