|
2016. január 19. 22:54
|
frissítve: 2016. január 20. 18:34
A címvédő DVTK Jegesmedvék az utolsó pillanatokban szerzett góllal győzött 4-3-ra a MAC ellen a jégkorong MOL Liga keddi rangadóján, Kaposváron.

A nagy távolság ellenére közel 100 szurkoló kísérte el a csapatot Kaposvárra, és folyamatosan biztatták kedvenceiket. Az első harmadban kiegyenlített játék folyt, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. Ebből a piros-fehérek jöttek ki jobban, hiszen a 8. percben megszerezték a vezetést. Galanisz lövésébe Fekti ért bele a kapu előtt, és a korong a hálóban kötött ki (0-1). A harmad végén, a levonuláskor Nagy Krisztián meglökte az egyik játékvezetőt miközben reklamált, ezért végles kiállították.

A második harmadban a DVTK dominált, de ez csak 12. percben érett góllá. Ritó lövése kipattant Bálizsról, és a szemfüles Booras közelről nem hibázott (0-2). A MAC szépítése szinte a semmiből érkezett: 50 másodperccel a harmad vége előtt Olson oldalról vette be Gyenes kapuját (1-2).

A harmadik harmadban hatalmas küzdelem alakult ki, MAC fölénnyel. Az 5. percben Klempa góljával egyenlítettek a fővárosiak (2-2), majd öt perc múlva McDonald meg is fordította az állást (3-2). Másfél perc múlva, emberelőnyben Somogyi egalizált, majd a mérkőzés vége előtt 6 másodperccel jött a slusszpoén. A diósgyőriek 2 az 1 ellen vezethették a korongot, és a támadás végén Miskolczi lőtte be a győztes gólt (4-3).

A csapat a fantasztikus szurkolók támogatásával az idei szezonban öt találkozóból már ötödször verte meg a MAC gárdáját!

MAC Budapest - DVTK Jegesmedvék 3-4 (0-1, 1-1, 2-2)

Kaposvári jégcsarnok, 500 néző

Játékvezető: Németh, Babic, Kis-Király, Pálkövi

MAC Budapest: Bálizs – Lakatos, Quinn, Klempa, Roczanov, Nagy K., Pozsgai, Saarenpaa, McDonald, Tóth, Stipsicz, Olson, Bödök, Tokaji, Terbócs, Schmál, Németh A., Mestyán, Egyed, Hayes, Szappanos, Arany(k). Edző: Majoross Gergely.
DVTK Jegesmedvék: Gyenes – Hajós, Galanisz, Somogyi, Pavuk, Fekti, Láda, Ritó, Laczkó, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi, Booras, Cseter, Kiss(k). Edző: Jason Morgan.

Gól: Olson, Klempa, McDonald ill., Fekti, Booras, Somogyi, Miskolczi
Kiállítás: 12 perc (+25 perc végleges kiállítás Nagy K.) illetve 8 perc

Majoross Gergely (MAC): – Nagyon bíztam abban, hogy Kaposváron megszakad a Diósgyőr elleni rossz szériánk. Ismét bebizonyosodott, hogy ami a többi meccsen elég, az rangadón még mindig kevés: gyorsabban, egyszerűbben és gólratörőbben kell játszanunk, ha le akarjuk győzni a piros-fehéreket.
Jason Morgan (DVTK Jegesmedvék): - Fantasztikus diadalt arattunk ma, hiszen három sorral győztük le a teljes csapttal kiálló MAC-ot. Pont ezért minden játékosnak sok jégidő jutott, és egytől egyig egészen kitűnő teljesítményt nyújtottak. Küzdöttek egymásért, ez egy igazi csapatteljesítmény volt, amihez jött a végére Márkó hihetetlen szép gólja. Büszke vagyok a csapatra.