|
2015. január 25. 18:23
|
frissítve: 2015. január 27. 05:26
Szombaton hat mérkőzést rendeztek a Miskolcon zajló férfi kézilabda Avas kupán, vasárnapra a három helyosztó maradt. A Rendészeti Szakközépiskola tornatermében kifejezetten izgalmas, gólokban bővelkedő összecsapásokat vívtak a csapatok, az elsőséget a Váci KSE együttese szerezte meg.

Amikor a Vác a nyitányt jelentő találkozón tizenegy góllal jobbnak bizonyult a Mezőkövesdi KC gárdájánál, többen csak legyintettek, ugyan, ez csak egy kicsúszott eredmény volt. Nos, a Vác rácáfolt a kétkedőkre, ugyanis a folytatásban a Szatmárnémeti ellen is diadalmaskodott, így csoportgyőztesként jutott a vasárnap, kora délután megrendezett fináléba.

A szombati nap harmadik mérkőzésén ezúttal a pihent román Szatmárnémeti ellen lépett pályára Zsiga Gyula legénysége. A tempó ezúttal is gyors volt, az ellenfél erős, dinamikus játékot mutatott be és sokszor csak Holló Márk bravúrjai gátolták meg a románokat, hogy elhúzzanak. A félidőre azért összeszedte magát a Vác és hatgólos előnyre tett szert. A folytatásban sem csökkent az iram, de így is növelni tudta a különbséget.

– Vácott kifejezetten jó, magas szintű szakmai munka folyik – kommentálta a történteket Marosi István, a megyei kézilabda szövetség elnöke. – Zsiga Gyula volt már szövetségi kapitány is, pontosan tudja, mit csinál. Képes olyan játékosokat összeszedni, akik a magasabb osztályban is megállják majd a helyüket. Ahhoz ugyanis aligha férhet kétség, hogy a következő idényt a társaság az NB I-ben kezdi.

Ennek igazolására rápillantottunk az NB I/B Nyugati csoportjának táblázatára, amelyről azt olvashattuk le, hogy a Vác eddigi valamennyi mérkőzését (szám szerint tizenhármat) megnyerte, gólkülönbsége imponáló (474-353), és 26 ponttal vezeti a mezőnyt. A második Szentendre és a harmadik Dabas egyaránt 20-20 ponttal rendelkezik, így az előny máris tekintélyes.

A helyosztók során aztán érvényesült a papírforma. Az ötödik helyért a román alakulat nyolc, a harmadik helyért pedig a mezőkövesdi gárda hét góllal bizonyult jobbnak vetélytársánál. A döntőben nem kis meglepetésre a Nyíregyháza meglehetősen bátran kezdett (3-1, 4-2, 5-3), de aztán elfogyott a szusz. A váciak elsősorban pontos és gyors indításokból szerezték góljaikat, ezzel szemben nem volt meg az orvosság. A Vác fokozatosan került fölénybe, de az első félidőt még csak háromgólos különbséggel nyerte meg.

A folytatásban fokozatosan átvette a Vác a játék irányítását, és a nyírségiek csak kifejezetten jól védő kapusuknak köszönhették, hogy nem lett nagyobb a felek közötti különbség. A Nyíregyháza a szünet után gyorsan két hetest is dobhatott, mindkettőt értékesítette, ezzel azonban csak annyit ért el, hogy nem nőtt jobban a hátránya. A Vác győzelme nem forgott veszélyben, Zsiga Gyula vezetőedző legénysége igazolta, hogy nem véletlenül áll az NB I/B-s bajnokság Nyugati csoportjában a táblázat első helyén és miért a legfőbb várományosa a feljutásnak.

Eredmények. Az 5. helyért: Nyírbátor – Szatmárnémeti 27-35 (11-13). A 3. helyért: Alba Regia KSE – Mezőkövesdi KC 32-39 (16-20). Döntő: Nyíregyháza – Váci KSE 28-36 (14-17). Az Avas kupa végeredménye: 1. Váci KSE, 2. Nyíregyháza, 3. Mezőkövesdi KC, 4. Alba Regia, 5. Szatmárnémeti, 6. Nyírbátor.

Az ünnepélyes eredményhirdetés során különdíjakat is kiosztottak. A legjobb kapus Nagy Levente (Nyíregyháza) lett, a legjobb mezőnyjátékosnak Lókodi Gergő (Mezőkövesdi KC) bizonyult, míg a gólkirályi címet Gunya Péter (Váci KSE) szerezte meg 21 találattal.