Varázslatos Diósgyőr - Ugrai vezetésével KO-zták a Vasast
|
2017. október 14. 17:24
|
frissítve: 2017. október 17. 16:48
Kinyílt a gólzsák az angyalföldiek ellen: a válogatott formában lévő Ugrai Roland két gólt is szerzett, de betalált Diego Vela, Nono Villar és Nikolaos Ioannidis is. 5-0 a vége, kiütés, a Vasasnak a szépítő gólra sem futotta.

Nemcsak győzött, de gólkülönbséget is javított a DVTK. Az OTP Bank Liga 12. fordulójában Debrecenben játszott a Diósgyőr a Vasas ellen. A találkozó elején Nono góljával a hazai csapat szerzett vezetést, amit Ugrai Roland két góllal megtriplázott. Amikor Diego Vela is betalált, eldőlt a mérkőzés, Nikolaos Ioannidis gólja már csak a ráadást jelentette.

OTP Bank Liga 12. forduló, eredmény:

Diósgyőri VTK - Vasas FC 5-0 (1-0)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 1081 néző. Játékvezető: Pintér Csaba (Berettyán Péter, Kóbor Péter; Karakó Ferenc, Gyarmati II Tibor).
DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Forgács - Vela, Busai, Nono, Ugrai - Szarka, Ioannidis.  Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Vasas: Kamenár - Szivacski, Beneš, James, Ristevski - Burmeister, Berecz, Hangya - Kulcsár, Gaál, Remili. Vezetőedző: Michael Oenning.

Csere: Nono helyett Kocsis az 54., Remili helyett Vergos az 57., Berecz helyett Vogyicska a 65., James helyett Vaskó a 67., Ugrai helyett Óvári a 73., Szarka heyett Makrai a 78. percben.
Sárga lap: Lipták a 19., Eperjesi az 51., Berecz a 63., Forgács a 87. percben.
Gólszerző: Nono (1-0) a 15., Ugrai (2-0) a 48., Ugrai (3-0) az 58., Vela (4-0) a 71., Ioannidis (5-0) a 77.  percben.

Kulcspillanatok:

15. perc:  Ugrai cselezett ki több vendégjátékost a 16-oson belül, és amikor szerelték, akkor a kijövő labdát Nono 15 méterről, középről a hálóba lőtte a tömegen keresztül, 1-0

48. perc: Vendégszöglet után Szarka indította a kontrát, Ugrai Roland vezette a labdát, és csalta a távolságot, végül a 16-os előteréből balról a kapu hosszú oldalába lőtte a labdát, 2-0

58. perc: Forgács ugratta ki Ugrai Rolandot, aki megverte Szivacskit, majd balról, az alapvonaltól 7 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 3-0

71. perc: Kocsis tett parádés labdát Diego Vela elé, aki elment a bal oldalon, majd befelé csinált egy cselt, és közelről a tehetetlen Kamenár mellett a hálóba bombázott, 4-0

77. perc: Nikolaos Ioannidis vezette keresztbe a 16-os előterében jobbról balra a labdát, majd ballal a bal alsó sarokba lőtt, 5-0.