Szemrevaló játékkal győztek a DVTK lányai
|
2016. április 21. 20:50
|
frissítve: 2016. április 22. 18:50
Az Aluinvent DVTK nyerte a harmadik helyért zajló párharc első mérkőzését csütörtökön este. Maikel López tanítványai a harmadik és a negyedik negyedben szemre is szép játékkal győzték le a PINKK csapatát. Folytatás szombaton este Komlón.

A PINKK a Sopronnal, az Aluinvent DVTK a Győrrel szemben maradt alul a bajnokság elődöntőjében. A találkozóra ezúttal is szép számban kilátogattak a diósgyőri szurkolók, de Pécsről is érkezett egy tucat vendégdrukker, így előre borítékolható volt a jó hangulat.

Maikel López: - Szeretnénk megköszönni a közönség támogatását, akik ma is extra energiákat adtak át nekünk. Nagyon fontos mérkőzést tudtunk megnyerni. A harmadik negyedben döntöttük el a meccset, büszke vagyok a csapatomra.

Sandro Orlando: - Gratulálok a hazaiaknak. Minden szakértő és minden egyes edző úgy gondolja, hogy a Diósgyőrnek helye lett volna a döntőben. Két sajnálatos sérülés akadályozta meg őket ebben. Remélem, hogy a klubvezetők és a szurkolók is a csapatuk mellé állnak, hiszen ennek a két játékosnak a kiesése jelentősen befolyásolta a rájátszást. A mérkőzés minden aspektusában jobb volt a Diósgyőr. A két kieső ellenére is nagyon erős hazaiakkal szemben a hárompontos dobásainkban bíztunk, de ma sajnos ezek sem sikerültek.

Maikel López a Czank, Hodges, Szécsi, Lihtarovics, Jovanovic ötöst küldte a pályára a bronzcsata első meccsén. A mérkőzés egy távoli Hodges kosárral indult, melyre Robertson-warren válaszolt (2-2). 2. perc: Roneeka Hodges dobott egy triplát (5-2). 3. perc: Tina Jovanovic volt eredményes közelről (7-2). 4. perc: Szécsi is triplával nyitott (10-2). A vendégek időt kértek, majd cseréltek is. 5. perc: Sarok Nikolett talált be messziről (10-5). 6. perc: Lihtarovics szerzett három pontot büntetőből (13-5). Rasheed Rita érkezett. 7. perc: Drammeh dobhatott két büntetőt (13-7). Czank helyett Horváth Betti lépett pályára. 9. perc: Sarok három, Hodges két pontot szerzett (15-10). 10. perc: Drammeh, Jovanovic, majd Handy volt eredményes közelről (17-14).

A második negyed vendégkosárral indult. Handy talált be középtávolról, majd Jovanovic is sikeres volt (19-17). 12. perc: Rasheed is megszerezte első pontjait, majd Robertson-warren dobott egy kosarat (21-19). Szécsi Orsi helyett Bálint Réka a pályán. 15. perc: Bálint Réka volt eredményes közelről (23-19). 16. perc: Jovanovic dobhatott két büntetőt (25-19). A PINKK időt kért. 18. perc: Handy szerzett kosarat, majd bedobta a megítélt büntetőjét is, a Diósgyőrből Czank szerzett szép kosarat (27-22). 19. perc: Sánta a vonalon túlról, Drammeh közelről talált be (27-27). 20. perc: Hodges és Robertson-warren dobott egy-egy kosarat (29-29).

Jovanovic kosarával indult a harmadik negyed (31-29). 23. perc: Szécsi büntetőből Nagy közelről volt eredményes (33-31). 26. perc: Jovanovic talált be a palánk alól kétszer egymás után (37-31). 27. perc: Rasheed közelről szerzett kosarat (39-31). 28. perc: Drammeh dobott be két büntetőt (39-33). 29. perc: Jovanovic ezúttal középtávolról volt sikeres (41-33). 29.-30. perc: Triplaesővel zárult a negyed. Babkinának egy, Bálint Rékának két hárompontos kísérlete volt eredményes (47-36).

Robertson-warren és Bálint kosarával indult az utolsó játékrész (49-38). 34. perc: Robertson-warren, Jovanovic és Hodges is közelről volt eredményes (53-40). 36. perc: Lihtarovics dobott be egy triplát, majd egy vendég időkérést követően Drammeh egy büntetőt (56-41). 37. perc: Újabb Lihtarovics hárompontos, majd két Kovalcsik büntető (59-43). 38. perc: Jovanovic, Handy és Czank is közelről volt sikeres, gyors egymásutánban, majd Babkina dobhatott két büntetőt (63-47). 39. perc: Ismét Babkina-büntetők, ezúttal csak egy ment be, majd Szabó Petra is megszerezte első kosarát (65-48). 40. perc: Sarok még dobott egy triplát, Lihtarovics két büntetőt valamint Babkina is betalált (66-53).

A Diósgyőr remek hajrát mutatott be és a közönség felállva tapsolta végig az utolsó percet, majd következett a hosszú percekig tartó hagyományos közös ünneplés. A párharc állása 1-0 az Aluinvent DVTK javára. A második mérkőzést Komlón játsszák a csapatok szombaton este.