|
2014. október 19. 20:42
|
frissítve: 2014. október 19. 20:48
A munkanap-áthelyezés miatt vasárnap délután játszotta le bajnoki mérkőzését a Borsod Volán NB I-es férfi asztalitenisz együttese. A közlekedésiek az ötödik fordulóban, hazai környezetben fogadták az Univer-Sport együttesét.

A találkozó nagy csatát, heves küzdelmet ígért, ugyanis megközelítően azonos képességű felek feszültek egymásnak. A csaknem négy és fél órás mérkőzés után a vendégek örülhettek, akik a vártnál jóval nagyobb különbséggel és könnyebben jutottak a két bajnoki pont birtokába.

A párosok után semmi nem dőlt el, de ez általában mindig így alakul. A Kővári Balázs, Tóth Zsolt kettős nagy csatában, a döntő játszmában 11-9 arányban diadalmaskodott a Kramarics Gergő, Balázs Bence egységgel szemben. A kecskemétiek többek között azért voltak roppant veszélyesek, mert a védő Kramarics mellett a mindössze 15 éves, serdülő válogatott Balázs Bence szerepelt, aki balkezes, és játékán meg is látszott a rengeteg edzés. Ha valaki a találkozó előtt azt mondja, hogy nem veszít partit, alighanem kinevették volna – utána viszont már egyáltalán nem, hiszen meg kellett hajtanunk az elismerés zászlaját előtte. A másik páros a kecskemétiek zsákmánya lett, Csonka és Pengő lazán söpörte be három játszmában a meccset.

Az első egyéni kör már rosszul alakult a miskolciak számára. Kővári döntő játszmában veszített Kramarics ellen, Doros ugyanígy járt Balázs ellen, Nemes pedig négy játszmában szenvedett vereséget a Pengő Gábor elleni találkozón. Egyedül Tóth Zsolt hozott egy partit, ő Csonka Andrást múlta felül magabiztos játékkal. Az Univer így 4-2-es vezetésre tett szert, és adott volt a feladat, illetve a győzelmi recept: minden egyéni körben annyit kell nyernie, mint a Volánnak

A második egyéni körben azt lehetett eredményként elkönyvelni, hogy nem nőtt a felek közötti különbség, maradt a kétegységnyi előny, illetve hátrány. Ekkor Kővári múlta felül három játszmában Csonkát, Doros pedig Pengő ellen diadalmaskodott. A kecskeméti 2-1-re, a miskolci a negyedik játszmában 7-1-re, majd 8-2-re vezetett, mégis csak nehezen tudta kicsikarni a döntő szettet. 10-6-os előnynél ismét lankadt a figyelem, kevésen múlott, hogy végül hazai kézben maradt a meccs.

A harmadik körben minden vitás kérdés tisztázódott, újból három mérkőzést csíptek meg a vendégek, és a 9-5-ös állásnál már a hit is elpárolgott a Volán játékosaiból, akikből ezúttal hiányzott a tűz, a mindent elsöprő győzni akarás, gyorsan beletörődtek sorsukba, és nem tudták megkérdőjelezni ellenfelük magabiztos sikerét.

Eredmény: Borsod Volán – Univer-Sport 6-12.

Miskolc, NB I Keleti csoport, férfi. Győztek: Tóth Zs.(2), Doros (1), Kővári (1), Nemes (1), a Kővári, Tóth Zs. pár.