|
2014. október 27. 15:06
|
frissítve: 2014. október 29. 08:18
Bronzérmes lett a miskolci Kiss Attila a 10. Ciprusi Nemzetközi Úszó Maraton nevű, nyílt kategóriás hosszútávúszó versenyen, ami az elmúlt hétvégén zajlott Larnacaban.

A későnyári melegben, 23 fokos tengerben kialakított pályán szombaton méteres hullámok, vasárnap békés vízfelület várta a mintegy 60 versenyzőt. A magyar ifjúsági válogatott tagjain kívül a holland felnőtt 10 kilométeres Európa-bajnok Ferry Weertman és csapattársa, az oroszok, görögök, izraeliek és természetesen a ciprusiak vettek részt válogatott szinten.

A színvonalas felkészülési versenyen 5 és 10 kilométeren indultak mind a férfiak, mind a női versenyzők. A férfiaknál mindkét számban az egymást segítő hollandok nyertek. Szombaton Miskolc ifjúsági világbajnoka, Kiss Attila (MVSI) 5 kilométeren a későn indított hajrája miatt 1 másodperccel lemaradt – a szegedi Novoszáth Tamás mögött – a dobogóról, így 4. lett. A vasárnapi 10 km-es küzdelemben már nem bízta a véletlenre a verseny kimenetelét, kiváló versenyzéssel, végig a hollandok mögött úszva bő egy perccel megelőzte az üldözőbolyt és az előkelő harmadik helyen végzett.

A nők versenyében a magyarok voltak az esélyesek, mindkét számban a kőbányás Sömenek Onon Kata győzött, Sztankovics Dóra (Darnyi SE) pedig bronzérmes lett.