2024. augusztus 10. Lőrinc
Hóügyelet és gépszemle a téli felkészülés jegyében (Képgalériával)
minap.hu
|
2017. november 15. 15:08
|
frissítve: 2017. november 17. 15:08
November 15-től elindította hóügyeleti diszpécserszolgálatát Miskolc önkormányzata, ez egészen jövő év március 15-ig működik majd. A téli felkészülés részeként, a Városgazda NKft.és a MiReHuKöz Nkft. szerdán gépszemlét tartott a MiReHuKöz József Attila úti telephelyén.

A szemlén működés közben is megtekinthetők voltak azok a járművek és eszközök, amelyekkel a két vállalat a havazások és fagyok idején a miskolci utakon dolgozik majd, hogy azok biztonságosan járhatók legyenek. A Városgazda munkatársai a helyszínen részletes tájékoztatást adtak a téli felkészüléssel kapcsolatos tudnivalókról a sajtó munkatársainak.

teli_felkeszules_gepszemle_171115_ja_31.jpg

A MiReHuKöz – amely közbeszerzéi eljárás keretében nyerte el a téli gépi takarítási feladatokat –11 speciális munkagéppel, átlagos téli időjárási körülmények között, teljes egészében el tudja látni a városi közutakon a hóeltakarítást és a síkosságmentesítést. Mint elhangzott, a nagyobb havazással járó időszakokban a gyors és hatékony munkavégzés, valamint a veszélyhelyzetek elhárítása érdekében a társaság további 7 nagy és 7 kompakt rakodógépet is munkába tud állítani.

teli_felkeszules_gepszemle_171115_ja_26.jpg

A hóeltakarítási munkát elsődlegesen a rendőrségtől, a mentőktől, a katasztrófavédelemtől, valamint a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. járművezetőitől beérkező információk alapján a Hóügyelet diszpécserszolgálata szervezi meg. A munkaszervezésben elsőbbséget élveznek a nagy forgalmú, a közösségi közlekedéssel érintett utak és az autóbuszvonalak, ezek síkosságmentesítését követően kerül sor a gyűjtő utakra, majd a meredek és forgalmas mellékutcákra és parkolókra.

teli_felkeszules_gepszemle_171115_ja_6.jpg

Schweickhardt Gyula, a Miskolci Városgazda Kft. ügyvezetője elmondta, Miskolcon mintegy 1200 mellékutcát tartanak nyilván. Jelentős hómennyiség esetén nem mindegyiket lehet gépi takarítással letisztítani. A közterületek és díjköteles várakozóhelyek kézi síkosságmentesítését a Miskolci Városgazda Kft. végzi a közmunkaprogram keretében foglalkoztatott munkatársakkal és a társaság tulajdonában álló kisgépekkel. A munkák sorrendjének kijelölésekor elsőbbséget kapnak a gyalogátkelőhelyek, lépcsők, rámpák, valamint a villamos- és buszmegállók.

teli_felkeszules_gepszemle_171115_ja_9.jpg

A miskolci Hóügyelet lakossági bejelentéseket is fogad a 06-70/685-2000 telefonszámon, vagy a hougyelet@varosgazda.hu email címen.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat Észak-magyarországi Regionális Központ előjelzései ebben az évben is segítik a síkosságmentesítési munkára való felkészülést. Az előrejelzések szerint egyelőre nem kell számítani havazásra és síkos utakra, ezért az indulásnál készenléti diszpécserszolgálat működik az időjárás kedvezőtlen változásáig.

Só, homok, kalcium-klorid

Miskolcon a síkosságmentesítéshez engedélyezett, és a környezetvédelmi előírásoknak megfelelő szóróanyagot alkalmaznak. A főutcán környezetbarát ásványi anyagot és homokot, Lillafüreden és Miskolctapolcán homokot, a város más részein útszóró só és homok keverékét használják. A készletek feltöltése folyamatos: homokból 500 tonnát, útszóró sóból 1000 tonnát, folyékony kalcium-kloridból 30 ezer litert szerez be a MIREHUKÖZ Kft. (A kalcium-klorid nem csak környezetvédelmi megfontolásokból, hanem a hatékonysága miatt is használatos.) November közepéig a városban összesen 134 helyszínre szállítják ki a síkosságmentesítéshez használt anyagokkal feltöltött tárolóedényeket, amelyek a kézi hóeltakarítást végzők munkájához biztosítanak szóróanyagot.

Ingatlantulajdonosok téli kötelezettsége

Az ingatlantulajdonosok, bérlők és üzemeltetők számára Miskolc önkormányzatának egyik rendelete kötelezettségként írja elő az ingatlannal határos közterület tisztántartását, amely vonatkozik a téli hóeltakarításra és síkosságmentesítésre is.

A rendelet szerint az ingatlan használója köteles az ingatlan határvonalától vagy kerítésétől, tömbtelkes beépítés esetén az épület falsíkjától mért 10 méteres területsávot tisztán tartani, vagy tisztántartásáról gondoskodni. Ez a tisztántartási kötelezettség vonatkozik a területsávba eső járdára, zöldfelületre, teraszra, árokra, annak műtárgyaira, a csapadékvíz lefolyását akadályozó anyagok eltávolítására, dísz- és egyéb burkolatokra, de csak a közút szegélyéig terjed.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat