Hazaérkeztek az úszó Európa-bajnokság magyar hősei
|
2018. augusztus 11. 09:11
|
frissítve: 2018. augusztus 12. 12:03
Az M4 Sport stábja a ferihegyi reptéren fogadta pénteken a glasgow-i Európa-bajnokságról hazaérkező magyar úszókat.

A magyar csapat négy arany-, három ezüst- és két bronzéremmel az éremtáblázat negyedik helyén végzett.

Két ezüst- és egy bronzérmet szerzett Késely Ajna, miután a magyar úszóválogatott megérkezett a glasgow-i Európa-bajnokságról a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre. MTI Fotó: Bruzák Noémi

A magyar úszócsapat a medencés versenyek mellett nyílt vízen is eredményesen teljesít, Rasovszky Kristóf 5 km-en arany-, 10 km-en ezüstérmes lett, utóbbi szombaton dől el véglegesen, mivel a magyar csapat óvást nyújtott be és két aranyérmes kihirdetését kérte.

Nyílt vízi úszóinkra szombaton és vasárnap még csapatversenyek várnak, így ők csak ezt követően érkeznek majd haza.

A 400 méter vegyesen aranyérmes Verrasztó Dávid (b2), jobbról testvére, Verrasztó Evelyn (j), mellettük szüleik, Verrasztó Zoltán hát- és vegyes úszó, világ- és Európa-bajnok úszó (b) és Gyúró Mónika egykori válogatott, sokszoros bajnok úszó (j2), miután a magyar úszóválogatott megérkezett a glasgow-i Európa-bajnokságról a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre. MTI Fotó: Bruzák Noémi

Az európai szövetség (LEN) illetékes testülete szombaton hoz döntést a magyarok óvásával kapcsolatban, amelyet azt követően nyújtott be a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ), hogy Rasovszky Kristóf úgy lett ezüstérmes csütörtökön 10 kilométeren a nyíltvízi úszók skóciai Európa-bajnokságán, hogy a győztessel tizeddel azonos idővel csapott célba.