Abszolút első helyet szerzett a magyar válogatott a Mento Kupán
|
frissítve: 2017. április 18. 13:11
A Székely Bulcsú, Kovács Róbert kettős által irányított U15-ös válogatott az olaszok, a montenegróiak és a szerbek után a horvátokat is felülmúlták Miskolcon – bátran állíthatjuk, ígéretes korosztály.

Százszázalékos Mento-kupadiadal - fotó: Kamarás Péter

Már tornagyőztesként ugrott vízbe a rangos, hagyományos húsvét kupán U15-ös válogatottunk, mindazonáltal természetesen a horvátok ellen is maximális erőbedobással játszott a csapat. A kapuban a tornán pazarul teljesítő ceglédi Hörömpő Botond helyett a Ferencváros ifjú titánja, Gyapjas Brendon kedzett, aki rögvest két védéssel bizonyította tehetségét. Elől két akciógól írta a forgatókönyvet (a tornán nyolcadik gólját szerezte a KSI-s Pető Attila, hetediket a szolnoki Szeghalmi Zsombor), avagy hamar igyekezet kedvét szegni ellenfelének válogatottunk.

A szerbektől vereséget szenvedő, az olaszokkal döntetlent játszó, Montenegrót legyőző horvátok a negyed végén egy akciógóllal és egy emberelőnyben szerzett találattal azonban jelezték, nem adják olcsón a bőrüket (ha adják), a slusszpoén azonban a miénk volt: öt másodperccel a vége előtt az UVSE játékosa, Molnár Erik szerzett akciógólt!

A második negyedben a küzdőjelleg dominált, no és a két kapus, Gyapjas és Zdrilic védéseit érdemes megemlíteni – mindkét kapus 70% fölötti védési hatékonyságnál járt. Molnár kiállítása után Brajnovic egyenlített, ami után a mienk igyekeztek becsülettel visszavenni az előnyt, ám a horvát kapus továbbra is remekelt, Fótos Tamás, Nyíri Balázs és Pető lövését is védte.

Dedic akciógólja nyitotta a harmadik negyedet, így a tornán második alkalommal hátrányba került a társaság. (Szombaton a szerbek vezettek elleni 2–1-re, de innen magabiztosan fordítottak a mienk, s nyertek 9–4-re.) Gyapjas védése kellett, hogy ne legyen kétgólos a hátrányt – ezt a tornán hetedik gólját szerző ferencvárosi Várkonyi Ádám pontos szabaddobása koronázta meg, így lett 4–4. S miután Bőröczky Marcell „betett” egy fórt, helyreállt a világ rendje. Sőt Gyapjas újabb emberhátrányban bemutatott védése után időt kért Székely Bulcsú, aki érezte, sokat érne a kétgólos vezetés, ám sajnos az igencsak aktív, ötödször próbálkozó Nyíri nem célzott pontosan. Szeghalmi kiállítása, horvát időkérés következett. A fór lejárt, de Maric egyenlített. Pető gyorsan villant (kiállítást szerzett, majd fórban lőtt a kapuba), küzdött, nagyot küzdött a válogatott. A következő emberelőnyt parlagon hagyták a mieink, amit Dedic büntetett góllal. De hogy ne 6–6-tal menjenek a felek az utolsó pihenőre, Gábor Lőrinc gondoskodott – az egriek tehetsége szabaddobást zúdított a kapuba. Dávid Zoltán blokkolt, Gyapjas védett még egyet a harmadik negyed végén.

A záró menetben a horvátok legjobbja, Marko Dedic a negyedik gólját szerezte, de Lantos István kibrusztolt egy fórt, Pető pedig ismét megmutatta, miért a csapat egyik vezéregyénisége. Nem, nem akarta kiengedni a kezéből a győzelmet a csapat, újra vezetett. Sőt, a remeklő Pető 4:41-gyel a vége előtt akciógóllal kettőre növelte a különbséget (9–7)! A hátralévő időben hátul igyekezett megőrizni a kapuját a góltól a csapat, még nagyobb hangsúlyt fektetett a védekezésbe – a blokkoló Várkonyi aztán 1:30-cal a zárás előtt akciógóllal minden kérdés lezárt. Parádé! Nyíri fórból ezen a meccsen is gólt lőtt, majd betalált Várkonyi is, felőrölte ellenfelét a magyar válogatott. A vége így 12–7 lett.

Székely Bulcsú és Kovács Róbert december óta dolgozik együtt a csapattal, amelyről az olimpiai bajnok nem véletlenül fogalmazott így: „Elég hurráoptimista embernek tartom magam, de nem csak ezért állítom, hogy jó kis csapatunk van, számtalan olyan tehetséggel, aki a saját korosztályában meccseket képes eldönteni. Ezen kívül jó szellemű társaságról beszélünk, de fontos hangsúlyozni, hogy az elmondottak alapján sem törvényszerű, hogy azonnal jönnek a jó, kiugró eredmények.” A világszintű Mento-kupát mindenesetre százszázalékos teljesítménnyel máris bezsebelte, egyúttal rögvest letette a névjegyét!