Az ellenfél szakvezetője is dicsérte a miskolci csapatot
|
2017. március 18. 19:58
|
frissítve: 2017. március 20. 18:16
Bár kikapott, de nem vallott szégyent az OSC ellen sem a miskolci vízilabdacsapat. Ezt jól mutatja, hogy a vendégek szakvezetője a mérkőzés lefújását követően úgy nyilatkozott: a Miskolc akár a nemzetközi kupaszereplést is kiharcolhatja, jól és átgondoltan építkezik.

Az OSC végig vezetett Miskolcon: jól kezdett Vincze Balázs csapata, Juhász Zsolt kettő, illetve Szlobodan Nikics és Lukas Seman góljával 4–1-re vezetett, de 7–3-nál sem tűnt úgy, hogy szoros lehet a parti.

Pedig átmenetileg az lett, hiszen Sike József alakulata nagyot harcolva a harmadik negyed elején Szasa Misics vezérletével egy gólra felzárkózott (8–9), sőt több lehetősége volt egyenlítetni is.

Ez nem sikerült, az OSC pedig ismét magához ragadta a kezdeményezést, és nagyobb rutinjával, Salamon Ferenc, Drasko Brguljan góljával újra meglépett, sőt Nagy Ádám révén már néggyel vezetett. Itt el is dőlt a parti, avagy az OSC stabilizálta harmadik helyét.

Edzői értékelések:

Sike József, a Miskolc vezetőedzője: – Jó mérkőzést játszottunk! Kilenc–nyolcas állásnál felcsillant egy halovány remény, de megremegtünk, és ellenfelünk ezt kihasználta. Hibákat követtünk el ziccerhelyzetben, és rossz százalékkal használtuk ki az emberelőnyös szituációkat is. Gondok mutatkoztak a védekezésben, de tekintetünket már a Vasas elleni, jövő szombati mérkőzésre vetjük.

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője: – Először játszottunk Miskolcon bajnokit, és mondhatom, remek környezet és egy erősödő ellenfél fogadott bennünket. A Miskolc akár a nemzetközi kupaszereplést is kiharcolhatja, jól és átgondoltan építkezik. Éppen ezért örömteli, hogy csapatomban többen is kimagasló teljesítményt nyújtottak, végig kézben tartottuk az irányítást, de nagyon figyelni kellett, mert egy rövidzárlat sok kellemetlenséget okozhatott volna.