2024. július 16. Valter
Az ország legerősebb tűzoltóját, rendőrét keresték
2014. október 20. 16:30
|
frissítve: 2014. október 22. 08:16
Közel 200 rendvédelmi dolgozó mérte össze erejét az Országos Fekvenyomó Bajnokságon hétfőn, a Miskolci Rendészeti Szakközépiskolában. Egészséges életmód és versenyszellem, kitűnő fizikai állóképesség – a verseny során és a munkában is nagy hasznát veszik mindezen tulajdonságoknak a rendőrök, a tűzoltók.

orszagos_fekvenyomo_verseny_141020_ja.jpg

A fekvenyomás az egyik olyan sportág, amely hosszú évek óta nagy népszerűségnek örvend valamennyi olyan rendvédelmi szervnél, ahol nagy számban foglalkoztatnak fiatalokat, és ahol komoly állóképességre van szükség – mondta el a Miskolc Televízió érdeklődésére Lipták Attila tűzoltó dandártábornok. A megyei katasztrófavédelmi igazgató hozzátette, ezért is adta magát, hogy a fekvenyomás mint versenysportág – kinőve a megyei és szervezeti szintű versenyekből – egy országos méretű versennyé fejlődjön.

– Így most a belügyminisztérium által képviselt valamennyi rendvédelmi szerv versenyzői jelen vannak a megmérettetésen, közel kétszázan – ismertette Lipták Attila, aki elmondta azt is, hogy a versenyen belül megrendezték az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság országos fekvenyomó pontszerző bajnokságát is.

– Úgy gondoljuk, hogy a fizikai állóképesség – legyen szó rendőrről, tűzoltóról, vagy büntetés-végrehajtási dolgozóról – alapvető a hivatásunkban. Ha már a testedzés mindennapos feladat és kötelező tevékenység, akkor ezek a sportok alkalmasak arra is, hogy a munkatársak versenyeken mérjék össze tudásukat – fűzte hozzá a megyei katasztrófavédelmi igazgató.

orszagos_fekvenyomo_verseny_141020_ja_8.jpg

A BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság megbízásából az Országos Katasztrófavédelmi Sport Egyesület, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság és a Miskolci Rendészeti Szakközépiskola rendezésében tartották meg hétfőn a versenyt a Szentpéteri kapui rendészeti szakközépiskolában.

A megmérettetés célja a BM-szervezetek és az Országgyűlési Őrség személyi állományának felhívni a figyelmét az aktív sportolás lehetőségeire, valamint az egészséges versenyszellem és életmód kialakítására volt. Ugyanakkor a teljes személyi állomány számára sportolási lehetőséget kívántak biztosítani, népszerűsítve egyúttal az erőfejlesztést. De természetesen cél volt az országos bajnoki címek és a helyezések eldöntése is.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat