2024. július 16. Valter
"A biztos szakmai tudás jelenti a biztos jövőt" – Miskolci diák az Euroskillsen
minap.hu/Miskolc Televízió
|
2018. szeptember 27. 11:13
|
frissítve: 2018. szeptember 29. 09:59
Először rendezik meg Közép-Európában az úgynevezett Euroskills versenyt, három napig szakmájuk legjobbjai csapnak össze a budapesti Hungexpón. Harminckét ország több mint ötszáz fiatalja, köztük egy miskolci diák versenyez a szakmák legnagyobb európai bajnokságán. Varholik Dávid, egész Magyarországot képviseli az ápolás területén.

mc_euroskill_2018092712.jpg

Varholik Dávid az Euroskillsen

A fiatal szakemberek olimpiáját először rendezik meg a közép-európai régióban. Erre az alkalomra csak a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi- és Iparkamara (BOKIK) 1400 diákot utaztatott fel a fővárosba. Három nap alatt 100 ezer látogatót várnak a budapesti Hungexpóra, nagy részük pályaválasztás előtt álló tanuló.

mc_euroskill_2018092713.jpg

Zsúdel Antónia Orsolya

Zsúdel Antónia Orsolya, a Miskolci SZC Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakgimnázium tagintézmény-vezetője elmondta, Varholik Dávid Budapesten készült fel a versenyre, de rendszeresen visszajárt Miskolcra konzultálni, így figyelemmel kísérhették a felkészülésének minden percét.

mc_euroskill_201809279.jpg

Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke úgy fogalmazott: a pályát választó fiataloknak, a családoknak, és az iskoláknak is fel kell ismerniük, hogy a biztos szakmai tudás biztos jövőt és biztos megélhetést jelent. Ez a biztos tudás ugyanakkor Magyarország sikere is, a vállalatok versenyképessége  mindannyiunk érdeke és jövője.

mc_euroskill_201809271.jpg

Bihall Tamás

A Kézműves Remek Díjakat 16 éve adják át a szakmák kimagasló hazai művelőinek. A miskolci cipőkészítő, Kovács Attila, a Remekek Remeke díjat és az elnöki aranyat hozta el. – Számomra a folyamat – a tervezéstől a kész alkotásig –, egy olyan motiváció, amely miatt minden nap érdemes felkelni, bemenni a műhelybe és dolgozni – hangoztatta a cipészmester, hozzátéve: ez az elismerés komoly visszaigazolást jelent számára.

mc_euroskill_201809277.jpg

Kovács Attila
 

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint ahhoz, hogy jövőnk legyen, vissza kell nyúlni a gyökerekhez. Mint mondta, itt a vásáron azt mutatják be, hogy a kétkezi munkának mekkora alkotó és önbecsülést erősítő ereje van. – Ha valaki valamit létrehoz, összerak, megcsinál, akkor jólesően érezheti, hogy  valamit alkotott – hangsúlyozta az elnök, aki szerint az utóbbi időkben ez hiányzik Európából. - Mi azt szeretnénk, ha mindez újra visszatérne – emelte ki.

mc_euroskill_201809273.jpg

Parragh László

Ez a szándék az új magyar gazdaságpolitikában is megvan. György László államtitkár a Herendi Porcelánmanufaktúrát említette egy jó példaként, amely hatalmassá nőtt az évek során. – A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával vállvetve dolgozunk azon, hogy a magyar kézműves remekekből, kreatív ötletekből innovatív vállalkozások sarjadjanak. Erről szól a gazella, és az ipar 4.0 programunk – fogalmazott hozzátéve: azon lesznek az elkövetkezendő hónapokban, hogy megtalálják és felkarolják azokat a magyar kézműves remekeket, amelyek a Herendihez hasonlóan, az egyedi igények kielégítésétől el tudnak jutni a világpiacokig.

mc_euroskill_201809278.jpg

A hatodik Euroskills verseny péntekig tart. Addig 37 szakmában további megmérettetések várhatóak Európa legnagyobb szakmai bajnokságán.

mc_euroskill_201809275.jpg

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat