|
2015. február 21. 20:40
|
frissítve: 2015. február 22. 19:56
A Miskolci Jegesmedvék nagy küzdelemben, Brassóban is győzni tudtak, így már csak egy győzelemre vannak a MOL Liga döntőjétől.

A mérkőzést nem kezdték túl nagy lendületel a felek, az első percekben nem is alakultak ki igazán nagy helyzetek. A 4. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. A hazai csatárok kétszer is zavartalanul lőhettek, mindkétszer kijött a korong Bálizsról, harmadszorra Petres már betalált (1-0). Ezt követően kiegyenlített játék folyt, majd a 4. és 7. percben a brassóiak kerültek emberelőnybe, ám ezeket a miskolciak remekül kivédekezték.

Fotónk a miskolci találkozón készült. Fotó: Mocsári László

A Jegesmedvék az első emberelőnyüket rögtön ki is használták a 18. percben: Hajós mattolta Polcot (1-1). Rögtön ezután ismét Virág ülhetett ki a büntetőpadra, de ezt az emberfórt nem tudták gólra váltani a Macik.

Dudas ismét bombázott

A második harmad rosszul kezdődött a Jegesmedvék számára, hiszen a 2. percben ismét megszerezte a vezetést a Brassó. Látszólag már elhalt a támadásuk, amikor oldalról, nagyon nehéz szögből lőtt Mihály, és a pakk Bálizs mellett valahogy a kapuba jutott (2-1). A harmad további részében a Miskolc dominált. A játék nagy része a brassói térfélen folyt, és bár több nagy helyzete is volt a vendégeknek, vagy Polc védett nagyot, vagy szerencséje volt a hazai csapatnak. A brassóiak ritkán jutottak el a Miskolc kapujáig, ilyenkor pedig Bálizs védett. A Macik az utolsó percben egyenlítettek: emberelőnyben Dudas a kék vonal közeléből bombázott Polc kapujába (2-2).

Hajós duplája döntött

A harmadik harmad elején látszott, hogy a Miskolc szeretné eldönteni a meccset, de a Brassó sem adta fel. A 6. percben Beczét állították ki, ám ezt kivédekezték a Macik. Letelt a kiállítás, a korong pedig az éppen a jégre lépő Beczéhez került, aki egyedül léphetett ki, de próbálkozását védte Polc. A korong kipattant, Nagy ismétlése is elakadt a hazai kapusban, ám a harmadikként érkező Láda Balázs a már fekvő hálóőr fölött a kapuba emelt (2-3).

A gól után a Brassó játékosai megpróbálták összeszedni utolsó erőtartalékaikat, és egy hajrát indítani, de a miskolci védelem és Bálizs jól állt a lábán. Négy perccel a vége előtt hihetetlenül balszerencsés gólt kaptak a Jegesmedvék: a kapu elé kerülő korong Gőz korcsolyájáról pattant a gólvonal mögé (3-3). A sárga-feketék azonban a szezonban többször bizonyították, hogy semmivel nem lehet megtörni őket, és másfél perccel a lefújás előtt ismét megszerezték a vezetést, és mint később kiderült, a győztes gólt. Villámgyors kontrát vezettek a miskolciak, amelynek végén Hajós lőtt Polc kapujába (3-4). A Brassó még lehozta a kapusát, de egyenlíteni már nem tudott.

A sárga-feketék nagy akarással, töretlen küzdőszellemmel játszva győzték le ismét a Brassót, így a négy nyert mérkőzésig tartó elődöntő állása 3-0 a Miskolci Jegesmedvék javára.

ASC Corona Brasov - Miskolci Jegesmedvék
3-4 (1-1, 1-1, 1-2)
Brassói jégcsarnok 1600 néző
V: Bachurik, Trandafir, Butucel
Gól: Petres, Mihály, Molnár ill., Hajós(2), Dudas, Láda B.
Kiállítás: 12 perc illetve 8 perc

Miskolci Jegesmedvék: Bálizs – Boyle, Gőz, Sagert, Hajós, Popovics, Metcalfe, Roczanov, Nagy, Láda B., Cohen, Becze, Tóth, Dansereau, O’Donnell, Dudas, Vojtkó, Budai, Miskolczi, Dósa, Fliszár, Duschek(k). Edző: Majoross Gergely.

ASC Corona Brasov: Polc  – Molnár, Fodor, Saluga, Filip, Pysarenko, Mihály, Imecs, Obsut, János, Klouda, Zsók, Bálint, Virág, Nagy, Petres, Péter, Márton, Hietamaki, Fülöp(k). Edző: Kovács László.

Majoross Gergely: - Óriási erénye a csapatunknak, hogy akkor is tud nyerni, amikor nem játszik jól. Nagyon keményen dolgoztunk ma is, és semmi sem tudott a jó útról letéríteni bennünk, pedig kétszer hátrányba kerültünk, amikor átvettük a vezetést, akkor pedig egy ilyen balszerencsést gólt kaptunk. Más csapat talán „megzuhant” volna, ám a töretlen küzdőszellemnek köszönhetően mi még a rendes játékidőben a magunk javára döntöttük el a mérkőzést. Le a kalappal a Brassó előtt, hiszen nagyon keményen bele álltak ebbe a meccsbe, óriási küzdelem folyt a pályán, ezért is ilyen értékes ez a győzelem.

Meglenyerik-e a Macik a negyedik meccsüket is?