A DVTK jutott a legjobb 32 csapat közé a Magyar Kupában
|
2018. október 30. 22:22
|
frissítve: 2018. november 02. 11:01
Az első félidőben Nagy Tibor góljával szerzett vezetést a DVTK Zalaegerszegen, majd a második játékrészben Florent Hasani duplázta meg az előnyt.

Magyar Kupa 7. forduló, eredmény:

Zalaegerszegi TE FC - Diósgyőri VTK 0-2 (0-1)
Zalaegereszeg, ZTE Aréna, 2346 néző. Játékvezető: Bogár Gergő (Farkas Balázs, Huszár Balázs).
ZTE: Szemerédi - Németh E., Kiss M., Lesjak, Gergényi - Bedi, Hudák - Horváth K., Barczi, Madarász - Popin. Vezetőedző: Dobos Barnabás.
DVTK: Radoš - Polgár, Brković, Tamás - Nagy T., Márkvárt, Mazalović, Szabó B., Juhar - Hasani, Vernes. Vezetőedző: Fernando Fernández.

Csere: Popin helyett Novák a 61., Vernes helyett Bacsa a 64., Horváth K. helyett Babati a 69., Márkvárt helyett Tajti M. a 74., Barczi helyett Balázs Zs. a 81., Hasani helyett Tóth Bo. a 84. percben.
Sárga lap: Márkvárt a 34., Juhar a 48. percben.
Gólszerző: Nagy T. (0-1) a 44., Hasani (0-2) a 79. percben.

A DVTK jutott a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé.

Kulcspillanatok:

44. perc: Polgár jobbról érkező beadását megcsúsztatta egy védő, de Juhar kapásból lőtt, kiszorított helyzetből, amit Szemerédi bravúrral védett. A hosszún Nagy Tibor érkezett, aki még élesebb szögből az üres kapuba lőtt, Szemerédi csak a gólvonal mögött ért a labdához, 0-1

79. perc: Bacsa húzta meg a bal szélen, az alapvonalról középre tette a labdát, ami elsőre tisztáztak a védők, de középen Nagy T. beemelte a 11-es pont tájékára, ahol a tömegben Florent Hasani kapcsolt a leggyorsabban, és fordulásból a kapu jobb oldalába lőtt, 0-2.