Egervári Sándor: néhány fiatal egész jó teljesítményt nyújtott
|
2016. június 17. 20:07
|
frissítve: 2016. június 19. 18:30
Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a DVTK. A Kispest-Honvédot fogadták péntek délután.

Eppel két góljával a Honvéd szerzett vezetést az első félidőben. A második játékrészben a DVTK túlnyomó részben uralta a játékot, Vernes büntetőből, Grumic szabadrúgás után volt még eredményes.

Felkészülési mérkőzés, eredmény:

Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd 1-3 (0-2)
Miskolc, Diósgyőri Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Karakó Ferenc (Varga Zsolt, Ambrus Dániel).

DVTK 1. félidő: Antal - Lázár, Lipták, Tamás, Nemes - Ternován P., Nikházi - Bognár I., Kitl, Bacsa - Griffiths. Vezetőedző: Egervári Sándor.

DVTK 2. félidő: Antal - Okuka, Eperjesi, Csicsvári, Németh M. - Vela,  Egerszegi, Koman, Oláh B., Szabó I B., Grumic.

Honvéd 1. félidő: Vajda - Botka, Lovrics, Kamber, Bobál D., Kovács D. - Gazdag, Hidi, Nagy G. - Holender, Eppel. Vezetőedző: Marco Rossi.

Honvéd 2. félidő: Vajda - Ikenne-King, Lovric (Póti, 57.) Bobál D., Botka (Horváth Cs.) - Vernes, Gazdag (Schön, 73.), Kamber (Göblyös, 57.), Hidi - Bobál G., Matoš (Szerető, 81.).

Gólszerző: Eppel (0-1) a 13., Eppel (0-2, 11-esből) a 24., Vernes (0-3, 11-esből) a 62., Grumic (1-3) a 76. percben.

Kulcspillanatok

13. perc: DVTK - Honvéd 0-1
Eppel kapott egy hosszú labdát a leshatáron, már-már úgy tűnt, hogy Tamás szerelni tud, amikor visszakerült a támadóhoz a labda és tíz méterről a kapuba lőtt

24. perc: DVTK - Honvéd 0-2
A Honvéd bedobáskombinációja után Lázár buktatta a 11-es pontnál Holendert, Karakó játékvezető büntetőt ítélt. Eppel nagy erővel a jobb alsó sarokba bombázott

62. perc: DVTK - Honvéd 0-3
Antal becsúszva próbált szerelni a 16-oson belül, Karakó ismét büntető ítélt. Ezúttal Vernes állt a labda mögé és a bal alsó sarokba gurított

76. perc: DVTK - Honvéd 1-3
Vajda kapus lépett ki a 16-oson kívülre a labdával, szabadrúgás. Koman állt a labda mögé, legurította Grumicnak, aki nagy erővel a bal felső sarokba lőtt

Edzői értékelések:

Egervári Sándor: – Örömteli, hogy néhány fiatal egész jó teljesítményt nyújtott, Oláh Bálint és Szabó I Balázs játéka kifejezetten tetszett, ha így folytatják, jó esélyük van arra, hogy az első keret tagjai legyenek. Bemutatkozott Diego Vela, felvillantotta képességeit, ennyiből is látszik, hogy egy-egyezésben, az ellenfél mögé kerülésben nagy hasznunkra lesz. A munka elején járunk, a mai teljesítménnyel nem vagyok elégedett, ennél sokkal többet vártam a csapattól, megérdemelten nyert a Honvéd. Túl vagyunk az első tíz napon, a srácok jól dolgoztak, ezért fáradtak is. Sok a fiatal köztünk, meghatározó játékosok nem írták még alá szerződésüket, vannak távozóink is. A keret feltöltésre vár, hogy elérjük a magunk elé tűzött célokat.

Marco Rossi: – Mindkét csapatnak ez volt az első felkészülési mérkőzése, a Honvédban és a DVTK-ban is több fiatalt láthattunk a pályán. Az első félidőben több szép dolgot mutattunk be, sikerült megvalósítani azokat a játékelemeket, amiket az edzésen is gyakorlunk. Ebből a szempontból elégedett vagyok, de az is biztos, hogy sok-sok munka vár még ránk. Azt gondolom, két hét munkával a hátunk mögött a ma látottak kielégítőek mindkét fél számára.