|
2017. április 29. 19:56
|
frissítve: 2017. május 01. 21:20
Az OTP Bank Liga 29. fordulójában Szarka Ákos góljával korán vezetést szerzett a DVTK Mezőkövesden a Vasas ellen, amit a második félidőben a vendégek kiegyenlítettek. Lipták kiállításával nehéz helyzetbe került a Diósgyőr, azonban Makrai Gábor kiváló egyéni alakítás után létszámhátrányban is megszerezte a győztes gólt.

OTP Bank Liga 29. forduló, eredmény:

Diósgyőri VTK - Vasas FC 2-1 (1-0)

Mezőkövesd, 3656 néző. Játékvezető: Kassai Viktor (Albert István, Buzás Balázs; Pintér Csaba, Urbán Eszter).
DVTK: Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela, Mevoungou, Busai, Ugrai - Novothny, Szarka. Vezetőedző: Bódog Tamás.
Vasas: Nagy G. - Burmeister, Vaskó, Ristevski - Kleisz, James, Berecz, Hangya - Murka, Sağlık, Remili. Vezetőedző: Michael Oenning.

Csere: Szarka helyett Makrai a 64., Kleisz helyett Kulcsár T. a 66., Ugrai helyett Fülöp a 72., Hangya helyett Gaál a 80., Sağlık helyett Ferenczi a 87., Vela helyett Tucsa a 87. percben.
Sárga lap: Karan a 25., James a 32., Szarka a 34., Vaskó a 41., Ristevski az 57., Burmesiter a 76., Makrai a 90+3. percben.
Piros lap: Lipták a 75. perc.
Gólszerző: Szarka (1-0) a 6., Burmeister (1-1) a 71., Makrai (2-1) a 85. percben.

Kulcspillanatok:

6. perc: Vela jobb oldali beadása kissé mélynek tűnt, de Szarka Ákos hatalmasat ugorva megelőzte Nagyot, és egy lépésről a jobb felső sarokba fejelt, 1-0

71. perc: Remili bal oldali szabadrúgását Vaskó visszfejelte, középen pedig Felix Burmeister stukkolta közelről a hálóba a labdát, 1-1

75. perc: Piros lapot kapott Lipták Zoltán egy szabadrúgás előtti lökdösődés miatt

85. perc: Makrai Gábor cselezett balról középre, majd 15 méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot, 2-1.