Jól bírták erővel – Megvan az ötödik hely!
|
2017. május 26. 14:40
|
frissítve: 2017. május 29. 19:49
Végig szoros küzdelemben, az elejét és a végét meghúzva végül megszerezte az ötödik helyet a DVTK utánpótláscsapata pénteken a Nemzeti Kadett Leány Bajnokság 2017-es döntőjében Miskolcon.

A bajnokság alapszakaszában mindkét alkalommal a DVTK diadalmaskodott (58-40, 60-57). A mostani helyosztóra azonos mérleggel, 2-2 győzelemmel és vereséggel érkeztek a felek.

Forrás: a döntő hivatalos facebook-oldala

Négy szekundum után már izzott a csarnok, Halász két büntetője talált utat a gyűrűbe, majd a sértett még egy ziccert is értékesített, de a Kecskemét pillanatok alatt fordított (5-4). Magyar edző időt is kért. Mindez az első percbe sűrítve történt. Kurtz hét perc elteltével egy gyors indítás után 12-8-ra növelte csapata előnyét. Majd Halász labdát halászott tíz másodpercen belül kétszer is, és két könnyű ziccerrel szépített (13-12). A hatodik pontját jegyző Kiss találataival fordítottak a hazaiak (13-14).

A második játékrész 9-2-es kecskeméti rohanással vette kezdetét (22-16). Öt perc után Burján büntetőjével már 25-18 állt a táblán. Kababik szép tempója, Kiss büntetői, Frindt sikeres ziccerrel végződő szólója ismét nyílttá tette a találkozót (27-26). Egy perccel a negyed vége előtt visszavette a vezetést a DVTK, mikor Magyar mester egyperces eligazítást tartott (27-28). Kakulya triplával egalizált (30-30).

Az egyenlő erők csatáját hozó meccsen a fordulást követően Ocsenás pályára lépése hozott új színt a hazaiak játékába, ötödik pontjával már vezetett a DVTK (36-37). Három perccel az etap vége előtt Révész B. 2 plusz 1 ráadás pontjával 41-39-re megint a Kecskemét ment. Húsz másodperc volt még a játékrészből, mikor Földi edző hívta magához lányait (46-44). A fonalat elkapó Révész B. még két egyessel toldotta meg pontjainak számát (48-44).

A mindent eldöntő utolsó negyedben a küzdelem és az izgalom fokozódott. A Révész B. Burján duó tett róla, hogy csapata előnye három perc elteltével se apadjon (52-48). Azonban ott lihegett a Kecskemét nyakában a Diósgyőr. Földi edző időt is kért, mielőtt Frindt a büntetővonalra állt, hogy ítéletet hajtson végre. Mindkettő betalált (52-51). Zavarba jöttek a kecskemétiek, sorra szórták el a labdákat, Frindt háromszor is duplával büntetett, majd kiosztott egy elhibázhatatlan gólpasszt Kissnek (52-59). Fehérnek köszönhetően fél perc alatt visszajöttek a meccsbe a fehérek (56-59), ekkor még kerek egy perc volt hátra. Dobhatott a döntetlenért Révész B., de hármasa kiperdült a gyűrűből, Nagy büntetője zárta a meccset.

Eredmény, az 5. helyért:
Kecskeméti KA – DVTK-ÉLKSK 58-62 (13-14, 17-16, 18-14, 10-18)

Legjobb pontszerzők: Burján 15, Révész B. 16, Kurtz 11, ill. Halász 15, Kiss 17, Frindt 17.

Edzői nyilatkozatok a lefújást követően:

Földi Attila, Kecskeméti KA: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, arra a harcra, amit végigcsináltunk az év során. Köszönöm nekik ezt az évet, és nagyon szeretem őket!

Király Sándor DVTK-ÉLKSK, szakmai igazgató: – Tavalyhoz képest előreléptünk, az ötödikek lettünk. Gratulálok a csapatnak és az edzőnek. Most sajnáljuk igazán a Pécs elleni hosszabbításos vereséget!