2024. április 20. Tivadar
Jótékonysági akció: újabb különleges eszközt kapott a Gyermekegészségügyi Központ
Szabadi Martina
|
2019. február 15. 12:27
|
frissítve: 2019. február 18. 14:12
Egy jótékonysági akciónak köszönhetően, újabb speciális eszközzel gazdagodott a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Gyermekegészségügyi Központja. Az úgynevezett neurofeedback-gépet a Remény Karácsony Alapítvány képviselői adták át pénteken délelőtt Révész János kórházi főigazgatónak, Szinay Attila helyettes államtitkár jelenlétében.

neurofeedback_gep_190215_vcs_01.jpg

fotó: Végh Csaba

Mint arról mi is beszámoltunk, az alapítvány közös jótékonysági akciót szervezett 2018 augusztusában, Remény futás néven. A verseny egyik célja az volt, hogy egy egyedülálló fejlesztési technikát, úgynevezett biofeedback/neurofeedback készüléket állítsanak a kis betegek kezelésének szolgálatába. A nevezési díj egyben támogatói díj is volt, melyet a jótékony célra fordított a Remény Karácsony Alapítvány. A rendezvény fővédnöke az Agrárminisztérium jogi és közigazgatási ügyekért felelős,  helyettes államtitkára, Szinay Attila volt.

neurofeedback_gep_190215_vcs_02.jpg

A jótékonysági akció eredményeként megvásárolt, különleges eszközt adták át pénteken délelőtt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Gyermekegészségügyi Központjában. Révész János kórházi főigazgató köszönetet mondott az adományozóknak, s örömét fejezte ki, hogy ennyire erős az adományozási kedv a kórház irányába. Mint mondta, az elmúlt negyedévben ebből főként a Gyermekegészségügyi Központ profitált és ez a tendecia az ünnepek elmúltával sem csökken. – Korábban, a karácsonyi időszak felfutását követően, általában visszaesés történt, az idei évben azonban megmaradni látszik a jótékonysági lelkesedés, társadalmi felelősségvállalás - hangsúlyzta a főigazgató. A most birtokba vett eszköz főként a Down-szindrómás gyerekek kezelésében nyújt majd segítséget,  alkalmazása azonban ettől sokkal szélesebb skálán mozog. – Most az egészségügyi személyzeten van a hagsúly, hogy az eszközben rejlő lehetőségeket maximálisan hasznosítsuk - emelte ki Révész János. 

neurofeedback_gep_190215_vcs_06.jpg

Szinay Attila megköszönte az alapítvány munkáját, s kiemelte: nagy megtiszteltetés volt ehez a kezdeményezéshez csatlakozni, remek hangulatú akciót szerveztek. – A Remény Karácsonya Alapítvány számomra azt a pozitív üzenetet hordozza, hogy van a környezetünkben egy csoport amely nem csupán a beteg gyermekek gyógyulásában segít, de az egészségügyi dolgozók munkáját is igyekszik megkönnyíteni.

Bizonyos napokon, mikor fáradt vagy fásult vagyok, erre a pozitív példára gondolva, magam is új erőre kapok. Úgy gondolom így van ez a kórház dolgozóival is akiknek embert próbáló hivatásában elkél az ehhez hasonló pozitív élmény, visszadhatja a lelkesedésüket. Az adományozási kedv növekedése pedig azt jelzi, hogy a kórház dolgozói jó munkát végeznek, és hatalmas dicséretet érdemelnek. Hiszen minden adományozó átgondolja hová adományoz, s elismerést jelent ha úgy gondolják, ide jó helyre megy az adomány - hangsúlyozta a helyettes államtitkár.

neurofeedback_gep_190215_vcs_07.jpg

A Remény Karácsony ötlete az alapítvány alapító tagjától, Koczvald István alapítótól származik. Az eredeti ötlet az volt, hogy egy karácsonyi időszakban, éttermének vendégei segítségével, némi ajándékkal járulnak hozzá a gyermekvárosi gyermekek karácsonyához. – Ez a Remény Karácsony nőtte ki magát egy teljes rendezvénysorozattá, melynek segítségével immár harmadik éve próbáljuk szebbé tenni egyes borsodi, nehéz sorsú gyermekek karácsonyát.

A sok csillogó szempár ösztönzött minket arra, hogy folytassuk, így a tavalyi évben már Remény Juniálisunk is lett - az a gyermeknapi rendezvényünk - a tavalyi évben pedig kibővítettük tevékenységünket a Remény futással. Az volt a célunk, hogy megkönnyítsük a Down-szindrómás gyermekek és szüleik életét - nyilatkozta Panyi-Kiss Edit, a Remény Karácsony Alapítvány kuratóriumának tagja.

neurofeedback_gep_190215_vcs_10.jpg

Simkó Rita, logopédus a miskolci gyermekrehabilitációs osztályon, ő lesz a neurofeedback eszköz használója.  Az eszköz átvétele előtt továbbképzésen vett részt, nagy örömmel, önkéntesen jelentkezett a feladatra. Kérdésünkre elmondta, rengeteg területen fogják tudni alkalmazni a gépet, akár figyelemzavaros, akár ADHD-s vagy beszédzavaros gyermekről legyen szó, nagy segítséget nyújt a fejlesztésükben.

 – Nagyon örülünk az új eszköznek. Évek óta törekszünk rá, hogy haladjunk a korral és Miskolcon is nyújtani tudjunk ilyen kezelést a gyermekeknek, ne kelljen más városba menniük a terápiáért - ezt Zaveczki Katalin osztályvezető főorvos tette hozzá, akinek koordinálásával az eszköz használata történik.

neurofeedback_gep_190215_vcs_03.jpg

Révész János főigazgató köszönetük kinyilvánításaként emlékplakettet adott át az alapítvány és Szinay Attila  számára, s bejelentette: a kórház célkitűzése, hogy a Támogatók Társaságába összegyűjtse, és további közös gondolkodásra serkentse azokat a személyeket, szervezeteket akik valamilyen formábn támogatják az intézményt. Ez a törekvés a főigazgató szerint nem csupán a kórház de a társadalom fejlődése érdekében is fontos. Az első összejövetelt, mely köszönetnyilvánítás és egyfajta ismerkedési est lesz, február 27-re tervezik.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat