2024. május 16. Mózes, Botond
Kiválósági díjat nyert a RECIK Alapítvány
Pap Zsolt
|
2015. május 29. 13:15
|
frissítve: 2015. május 30. 15:23
A miskolci székhelyű Regionális Civil Központ Alapítvány nyerte el az először meghirdetett nemzeti szintű Nonprofit Munkaerő-piaci Kiválósági Díjat. Erről és az alapítvány munkájáról pénteken sajtótájékoztatón számoltak be.

recik_150529_ja_2.jpg

fotó: Juhász Ákos

Az elismerés célja, hogy a legjobb szervezeteket országosan példaként állítsák mások számára is. Minderről a díjat meghirdető Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. munkatársa beszélt. 

– Több mint kétszáz, referenciával rendelkező civil szervezetet hívtunk meg erre a pályázatra, melyek közül először a regionális, majd az országos megmérettetést is az 1998-ban alapított miskolci RECIK Alapítvány nyerte meg – mondta Szenttamási István Tamás. – Ezzel a díjjal anyagi elismerés nem jár, mégis óriási értéke és jelentősége van szakmai körben.

A Regionális Civil Központ Alapítvány ügyvezetője, Szendrák Dóra kiemelte, hogy céljuk a társadalmi integráció és kohézió erősítése. Tevékenységük három területre terjed ki, így a munkaerő-piaci, a felnőttképzési, valamint a civil és közösségi szolgáltatásokra. Két-három éves projekteket valósítanak meg, zömében Európai Uniós forrásból. Az elmúlt 18 év alatt 30 nagy, és számos kisebb program köthető hozzájuk.

recik_150529_ja_5.jpg

– 2000 óta végzünk munkaerő-piaci szolgáltatásokat, a célpontban elsősorban az álláskeresők foglalkoztathatóságának javítása áll – mondta Szendrák Dóra. – Segítünk a hozzánk fordulóknak, hogy jó célokat tűzzenek ki maguk elé, megismerjenek olyan módszereket, amikkel hatékonyan tudnak megjelenni a munkaerőpiacon, és megtalálják a számukra megfelelő munkahelyet. A segítségnyújtás történhet információszolgáltatással, pályaorientációs, illetve álláskeresési tanácsadással. Sikeresen működik az álláskereső klub, ahol egymást tudják támogatni a hasonló gondokkal küzdő emberek. Itt előtérbe kerül az önismeret-fejlesztés, az önéletrajzírás és az állásinterjúra történő felkészülés.

Tavaly 19 ezer ügyfelüknek nyújtottak munkaerő-piaci szolgáltatást, 32 képzést szerveztek 500 résztvevővel, 47 rendezvényükön több mint 7 ezren vettek részt. A megyében 20 helyen vannak jelen szolgáltatásaikkal, így minden járási székhelyen is, ahol munkaügyi központ működik. Az alapítványnak 38 főállású munkatársa van, és tevékenységüket 39 önkéntes is segíti. 

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat