|
2016. február 05. 16:56
|
frissítve: 2016. február 08. 05:10
Kettős győzelemmel jutott tovább az Európa Kupa negyeddöntőjéből az Aluinvent-DVTK, miután hazai pályán is legyőzték a cseh Nymburk csapatát. A diósgyőriek ezzel a legjobb négy csapata közé került. Ehhez a kvartetthez csatlakoznak az Euroliga két csoportjának a legjobb búcsúzói, kialakítva a nyolcas mezőnyt.

A piros-fehérek a Czank Tímea, Taccjana Lihtarovics, Rasheed Rita, Alyssia Brewer, Horti Dóra kezdőötössel álltak fel. A találkozó első kosarát Horti szerezte, ezzel már összesítésben 7 ponttal vezetett a Diósgyőr. Az első hat percben a DVTK 70, a Nymburk 30 százalékos pontossággal célzott. A csehek a folytatásban sem találták magukra, nem ízlett nekik a hazaiak védekezése, és sorra dobták mellé a labdát. Az első negyed végén a csapatok 26-12-es eredménnyel mentek szünetre.

A második tíz perc ott folytatódott, ahol az első véget ért, Horti rögtön távolról talált be, Lihtarović pedig tempóbodásból, közte a csehek két büntetőjével már 30-14 volt az állás. A negyedet Bortelova zárta kosarával, így a félidei állás 44-24 volt.

A nagyszünet után lelassult a ponttermelés, a csendet végül a csehek törték meg: Kuster két büntetője közül az második beesett, diósgyőri részről pedig Brewer lökött egyet a csapat szekerén. A folytatásban Horváth két büntetőjével jutott 60 pont fölé a DVTK.

A záró tíz percben az önfeledt szurkolás volt főszerepben, hiszen ekkorra már nem volt kérdés az, hogy melyik csapat győz. Három és fél perccel a vége előtt már talpon állt a közönség nagy része és éltették a piros-fehéreket, akik 77-50-re nyerték meg a találkozót.

Czank Tímea csapatkapitány úgy nyilatkozott a mérkőzés után, hogy igazán még fel sem tudja fogni, hogy továbbjutott a csapat.

– Szeretnénk megköszönni a szurkolást, és a nagyon sok szurkolónak, aki kijött erre a mérkőzésre, és segített nekünk. Azt hiszem, ez így együtt sikerült ilyen nagyon szépre – mondta.

A Nymburk vezetőedzője szerint érdemben nem tudtak beleszólni a mérkőzés alakulásába.

– Gratulálok a Diósgyőrnek! Bízom abban, hogy bejutnak a döntőbe, mégiscsak jobb azt elmondani, hogy egy döntőstől kaptunk ki. Igazából az első negyed eldöntötte a mérkőzést, keményebb, harcosabb volt ellenfelünk. A második félidőben kezdtünk magunkra találni, de akkor már késő volt – mondta Daniel Kurucz.

A DVTK klubrekordot elérve szerezte meg sorozatban tízedik győzelmét az Európa Kupában, és jutott tovább a negyeddöntőből. Maikel López vezetőedző kiemelte, nagyon jól sikerült a felkészülés a találkozóra, sokat készültek a lepattanókra, mert soros ellenfelük nagyon erős a palánk alatt.

– Jól védekeztünk, és jó ritmusban támadtunk, ez volt a sikerünk kulcsa. Köszönjük szurkolótáborunk támogatását, nagy szükségünk volt a tőlük kapott energiára az elmúlt, fárasztó hét után! – fogalmazott.

Orosz, francia, török csapattal már biztosan találkozhat az Aluinvent DVTK az Európa Kupa második negyeddöntőjében. Hozzájuk csatlakozik az Euroliga négy legjobb kiesője.