2024. július 03. Kornél, Soma
Komfortosabbá vált a hajléktalanokat gondozó központ
minap.hu
|
2014. október 10. 15:38
|
frissítve: 2014. október 17. 21:26
Komfortosabbá, élhetőbbé vált a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezet Hajléktalanokat Gondozó Központja. Uniós pályázaton nyert közel 120 millió forintból egy új épületszárnyat építettek a Baross Gábor utcán, és korszerűsítették is a létesítményt, melyet pénteken adtak át.

hajlektalanszallo_atadas_141010_fkcs_22.jpg

Fotó: F. K. Cs.

Az átadó ünnepségen a Magyar Vöröskereszt stratégiai és együttműködő partnerei mellett a megyei szervezetek vezetői is jelen voltak. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma nevében Nyitrai Imre szociálpolitikáért felelős helyettes államtitkár köszöntötte a résztvevőket. „Senkit nem hagyunk az út szélén”, idézte Orbán Viktor miniszterelnök korábbi szavait, hozzátéve, „itt láthatjuk, mit jelent ez a kijelentés a mindennapokban”. A helyettes államtitkár kiemelte: a hajléktalan-ellátásban és a leginkább rászoruló emberek segítésében a kormánynak partnerekre – így civil szervezetekre, az egyházakra és az önkormányzatokra – van szüksége.

Nyitrai Imre hozzátette ugyanakkor, hogy a kormány a hajléktalanok ellátására, a leginkább rászoruló emberek megsegítésére „igen sok pénzt fordít” évente, a Magyar Vöröskereszt munkáját például 180 millió forinttal támogatja. Ehhez most az európai uniós pályázati lehetőségeknek köszönhetően fejlesztési forrás is járul. Hozzátette ugyanakkor: ennek, valamint a megyei vöröskereszt és a miskolci önkormányzat közötti együttműködésnek köszönhetően újult meg a hajléktalanokat gondozó központ.

hajlektalanszallo_atadas_141010_fkcs_2.jpg

A helyettes államtitkár, miután méltatta a vöröskereszt megyei szervezetének munkáját, hangsúlyozta: a város szerencsés, hogy van egy ilyen partnere, és a vöröskereszt is biztonságban érezheti magát azáltal, hogy mekkora erőforrásokkal támogatja a város a munkájukat.

– Egy élhető város ismérve, hogy milyen az egészségügyi és szociális ellátó rendszere, s hogy ennek működtetőivel milyen partnerségi kapcsolat alakul ki – ezt már Kriza Ákos mondta ünnepi köszöntőjében. Miskolc polgármestere hozzátette: nagyon sokszereplős ez a rendszer, amiben a vöröskereszt kiemelt partner, fontos szerepet tölt be a hajléktalanok ellátásában, gondozásában. A városvezető hangsúlyozta, a beruházás az épület komfortosítását és nem a férőhelyek növelését tűzte ki célul.

Kriza Ákos felhívta arra is a figyelmet, hogy a miskolci önkormányzat az elmúlt négy évben nemcsak a szociális ellátórendszerre költött pénzt, épült két egészségház, megújult öt rendelő-komplexum, kilenc óvoda és három bölcsőde is.

hajlektalanszallo_atadas_141010_fkcs_13.jpg

A Nemzetközi Vöröskereszt négy évvel ezelőtt hirdette meg a 2020-ig szóló stratégiáját, melynek céljai között egyaránt szerepel az életmentés, a megélhetési források megóvása, a katasztrófák és válságok utáni helyreállításban való közreműködés, a szociális munka, a szegénység enyhítése – ismertette Göndöcs Zsigmond. Ezeken a területeken – emelte ki a Magyar Vöröskereszt elnöke – a kormány és az önkormányzat politikája megegyezik a vöröskereszt célkitűzéseivel. Ez a Magyar Vöröskereszt stratégiája is, a biztonság, az egészség és a szociálpolitika, hangsúlyozta Göndöcs Zsigmond.

A Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezete 2011 novemberében pályázatot nyújtott be a Megyei Szervezet által fenntartott Hajléktalanokat Gondozó Központ felújítására, illetve új épületszárny felépítésére. A 2013. április végi döntés értelmében közel 120 millió forint támogatást kapott a szervezet a központ fejlesztésére, egy új épületszárny építésére, amely akadálymentessé teszi az egész intézményt.

A nemzetiszínű szalag átvágásával hivatalosan is átadták a megújult intézményt, majd kulturális műsor következett: elhangzott egy vers, és a központ egyik lakója elmesélte hajléktalanná válása történetét is, majd a Czemende zenekar műsora zárta a kulturális blokkot. Ezt követően az átadó ünnepség résztvevői megtekintették a megújult épületet.

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat